Skocz do zawartości

Zapach benzyny w aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem, a mianowicie czuć benzynę w samochodzie przy otwartych szybach. Wcześniej tego nie było, sprawdziłem przewody paliwowe, są całe, wycieku nigdzie nie widać. Czytałem, że paliwo może kapać na kolektor i stąd ten zapach, ale takiego czegoś nie zaobserwowałem.

Jeśli to coś pomoże, to ten zapach pojawił się po tym, jak wyczyściłem filtr powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi na przewodach oraz połączeniach tych przewodów nie masz wycieków to duże prawdopodobieństwo że masz dziurę w baku ale nie od dołu tylko gdzieś z góry, miałem podobny przypadek w oplu wycieku nie było widać ale było go czuć a paliwo wyciekające za nim zdążyło skapnąć odparowało, może być też wyciek na przewodach doprowadzonych do pompy paliwa co możesz zobaczyć zdejmując pokrywę pod tylnym siedzeniem,.

Teraz tak myślę skoro piszesz że zapach pokazał się po czyszczeniu filtra powietrza to czy przypadkiem nie wypadł Ci przewód od zbiornika lub zaworka czyszczenia zbiornika tam głównie są odprowadzane opary paliwa i z stąd może być taki zapach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obadałem całą sprawę, przy silniku wszystko w porządku, wydaje mi się, że to właśnie coś przy baku, bo tam najwięcej czuć benzynę, ale od spodu żadnej dziurki, ani przecieku nie ma, widoczne od góry coś musi się ulatniać.

 

przy filtrze nic poza nim nie było ruszane, więc nie ma takiej możliwości, żeby gdzieś przewody pospadały

 

a może to przez to, że jechałem na rezerwie, na cpn'ie odkręcając korek od wlewu paliwa wyleciało dużo powietrza, tak jakby pod ciśnieniem to było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdiagnozowałem usterkę, dziurka w baku od wierzchniej strony musi być, od spodu czysto, widać kawałek zacieku od góry, wężyk pod siedzeniem jest w porządku, jutro wykręcę bak i zobacze co jest nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pisałem 8-) jak to będzie mała dziurka można zalutować, dobrze wyczyścić do gołej blachy kawałek foli miedzianej np ze starego transformatora, dobra lutownica, cyna i zalać to wszystko i już nie będzie ciekło, robiłem takie numery i działają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania