Skocz do zawartości

mój saab dymi-kopci !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Mój suuuuuper samochód się popsuł, już wiem że zepsuło się turbo i ciągnie olej z silnika do paliwa i stąd ten okropny dym. Mam saaba 9-5 rocz '98 poj 2l , moc 150kM, model silnika B205E. Chciałbym kupic to turbo, najlepiej używane i nie drogie. Szukam w sieci i nie mogę znaleźc nawet nazwy tej części !! Gdzie szukac i jak to się nazywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

proszę o zapoznanie się ze strukturą forum

dział "poradniki..." jest działem do czytania, co widać w opisie działu, i zawiera gotowe rozwiązania jakichś problemów, poradniki itp

miejscem na problemy techniczne jest to forum, do którego przenoszę twój temat

pilnuj właściwych działów, trzeba dbać o porządek - kolejny post w dziale poradników poleci w kosmos

 

co do problemu:

na obudowie turbiny musi być oznaczenie, np kkk16, garret t25 itp

odczytaj po prostu i tyle

 

Szukam w sieci i nie mogę znaleźc nawet nazwy tej części

 

:-D:-D:-D

 

chyba na bakier z obsługą google jesteś

drugi wynik wyszukiwania od góry i jest:

 

http://www.motoallegro.pl/item1031904012_nowa_turbina_saab_9_3_9_5_gt1752.html

 

NOWA TURBOSPRĘŻARKA PRZEZNACZONA DO SAMOCHODU

Saab 9-3 9-5 GT1752

 

OEM Numer: 452204-0001/4 9172123(55560913)

 

 

 

2001-2003 Saab 9-3 2.0T (silnik B205E i B205L)

1999-2003 Saab 9-5 2.0T (B205E) i 2.3T (B235E)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem sam po wymianie turbiny - miałem dokładnie to samo. Nie kupowałem nowej turbiny bo to koszt rzędu 2500 zł. Dokonałem regeneracji i teraz tylko trzeba dobrze dobrać firmę regenerującą.

 

Problem polega w tym, że są firmy które wyrzucają wszystkie bebechy i wrzucają do środka zupełnie nowe, a są firmy które stosują zestaw naprawczy. Prawda jest taka, że zależy w jakim stanie masz tą turbinę.

 

Osobiście swoją powierzyłem firmie bodajże http://reampoland.pl/ (nie mogę znaleźć faktury) i jestem bardzo zadowolony. Wymieniłem całe bebechy (miałem sprężarke Garreta) całość trwała 4 dni od momentu wysłania. Jest poprawa, nie żre oleju otrzymałem zestaw nowych uszczelek oraz ekspertyzę dlaczego sprężarka się uszkodziła.

 

Pamiętaj, że wymiana turbiny wiąże się ze zmianą oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania