Skocz do zawartości

Peugeot Partner 1,4 świeci miga


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyjechał do mnie w/w samochód objaw hmmm w zasadzie brak objawów silnik pracuje dobrze i równo nic nie szarpie spalanie w normie ale świeci kontrolka oleju, check engine, miga napis STOP, olej ma prawidłowy stan, płyn hamulcowy też niema się do czego przyczepić, juto samochód ląduje na warsztacie to go zdiagnozuje i podzielę się wiadomościami.

Może ktoś z kolegów miał takie objawy to chętnie z nich korzystam.

 

 

P.S. żeby Wam do głowy nie przychodziły pomysły typu czujnik ciśnienia oleju wadliwy czy jeszcze coś :lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może ktoś z kolegów miał takie objawy to chętnie z nich korzystam

według mnie jest tak:

czujnik ciśnienia oleju nie żyje

komputer wyłapuje brak ciśnienia i nakazuje "STOP" a check engine świeci bo z silnikiem jest nie tak

 

:-D:-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kubas3000
P.S. żeby Wam do głowy nie przychodziły pomysły typu czujnik ciśnienia oleju wadliwy czy jeszcze coś

A może ma zbyt niskie ciśnienie oleju i dlatego świeci się STOP .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdzić omomierzem czujnik według danych z autodaty potem połączenie kabli które od niego idą.

Jeśli bowiem silnik pracuje równo i stan wizualny oleju i płynu chłodzącego ok to najpewnie to usterka czujnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diagnostyce silnika okazało się że przepustnica jest nie zaadaptowana do biegów jałowych hmm, skasowałem błąd i już nie świeci, co do czujnika mierzyłem i wygląda na dobry, obawiam się że pompa oleju się skończyła, na zimnym silniku nie zaświeca się a jak silnik osiągnie około 50-60 stopni lampka ciśnienia oraz STOP świeci, czekam na nowy czujnik zamienie na nowy i zobaczymy, jak objawy będę takie same to trzeba będzie zabrać się za pompę oleju, najgorsze jest to że nie posiadam sprzętu do pomiaru ciśnienia oleju :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się zapytam czy właściciel pojazdu długo go użytkuje?

Nie jest to jeden z tych co okazyjnie kupił? Może olej jest nie ten co miał być tylko taki "na giełdę".

Mogę się mylić ale czy ten czujnik nie jest na zasadzie zwarcia styków?

Na tablicy chyba nie ma zegara od ciśnienia tylko lampka jest/nie ma więc sam czujnik powinien tylko zwierać styki po przekroczeniu ciśnienia.

Inna sprawa czy wiązka przewodów nie jest skopana. Czy gdzieś na kostce nie jest zaśniedziałe i działa sobie jak chce.

Wiem ze we francowatych sa problemy z elektryką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania