Skocz do zawartości

Oświetlenie kabiny i bagażnika.Opel Astra F 1996 R 1.4 16V


Gość grigorji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po kupnie opla Astry 1996 r .1.4 16v. okazało się że niema oświetlenia kabiny ani bagażnika .Sprawdziłem żarówki są dobre.Po podpięci kabla osobno do masy świeci.Tak wiec gdzieś jest brak masy.Na innych forach piszą że trzeba sprawdzić gdzieś w kablach po stronie kierowcy .Rozmontowałem obudowę lewego słupka i moim oczom ukazał się plik poplątanych kabli .W którym miejscu dokładnie tej masy szukać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa do oświetlenia bagażnika i kabiny idzie z wyłączników krańcowych

 

do lampki podsufitki biegnie z wyłączników drzwi a do klapy z krańcówki klapy

 

w tej wiązce wzdłuż lewego progu o ile pamiętam to jest kolor szary - w nim jest masa dla oświetlenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej pisząc lampki na stałe są zasilane plusem masa jest podawana z wyłączników krańcowych, czyli kabelek z lampki biegnie do każdego wyłącznika drzwi jeśli chodzi o kabinę kierowcy i wyłącznik klapy do bagażnika, sprawdź jaki kolor masz przy lampce i odszukaj go w tej wiązce co masz taka zaplątaną, w najgorszym wypadku można przeprowadzić nowe przewody od wyłączników do lampek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo!!! Poradziłem sobie,rzeczywiście w wiązce wzdłuż progu są cztery czy pięć kabli szarych połączonych zaciskiem do jednego, na tym łączeniu gdy to rozplątałem wszystko mi się rozsypało w biały proszek .Połączyłem na nowo i kabina świeci.Pozostał bagażnik tam natomiast jest brak plus więc jutro zobaczę po kablu co jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie

 

:-D:lol:

no gratulujemy ;-)

 

Pozostał bagażnik tam natomiast jest brak plus więc jutro zobaczę po kablu co jest nie tak.

 

plus którego brakuje możesz wziąć również z wiązki progu

we wtyczce do tylnej wiązki wybadaj na którym jest stałe napięcie względem masy - wystarczy żaróweczkę z jednej strony gdzieś do nadwozia dać co by miała masę i jechać po kolei przy wyłączonym zapłonie po pinach

ewentualnie zerknij na kolor kabelka i tego szukaj w wiązce - sprawdzisz czy jest na nim plus we wtyczce do tylnej wiązki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Plusa nie było, bo gdzieś była przerwa.Nie chciało mi się tego szukać.Zrobiłem tak jak kolega mówił podpiołem się pod plusa w progu.Światełko w bagażniku świeci,uważam sprawę za skończoną.Podziękowania. :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania.

 

a proszę... proszę...

 

 

 

p.s.

tu na forum mamy system punktów za pomoc

jeśli czyjaś wypowiedź naprowadziła cię na rozwiązanie problemu lub wskazała przyczynę problemu, to pod takim postem masz guzik "POMÓGŁ"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość StiviWonderBezJader

Siemanko jestem tutaj nowiutki :) poczytałem kilka postów i widzę, że forumowicze potrafią pomóc! :)

 

Odświeżam temat, bo ja już walczę od miesiąca z wredną lampką w podsufitce i bagażniku. Kolega napisał, że po rozłączeniu jednego kabelka połączonych stykiem z kilkoma szarymi rozsypało mu się wszystko. U mnie było tak samo, ale nawet po złączeniu tego w jedną kupę i zlutowaniu nic nie dało. Sprawdzałem 2 lampki i nic z tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość rafal1122

witam wszystkich nie chce zakladac nowego watku wiec tu pisze..

Wymienilem sobie spalone zaroweczki pod zegarami popodpinalem wszystko jak bylo i okazalo sie ze nie swieca mi zarowki pod konsola srodkowa a wczesniej swiecily.

Tak ze jedno naprawilem drugie zepsulem zarowki pod konsola sa cale nieprzepalone, najwidoczniej musialem cos uszkodzic przy wyjmowaniu licznika tylko nie wiem za co sie zabrac? gdzie szukac problemu (bezpieczniki ok) a zeby rozebrac wyjac konsole srodkowa to chyba z pol dnia roboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania