Skocz do zawartości

OPEL MULI po wymianie rozrzadu i potrafi zgas


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli panie zdejmujesz pasek i na znaczki, bedzie po kłopocie, z doświadczenia wiem ze nie warto się bawić w przyśpieszanie czy spowalnianie zapłonu (niektórzy mechanicy tak radzą jak się nie chce im robić) a wymiana jest banalna więc sobie poradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm odkręciłem pasowe i okazalo sie ze jest ok na znaczkach pokrywę klaw. tez o rozrząd ustawiony ok.Znajomy powiedział ze mam na walku (te grzybki starte juz) Lecz nic nie pomogło wyjmę katalizator może on jest zapchany.Powiedzcie mi czy ciśnienie na zimnym silniki 17bar jest dobre? :shock: Może silnik się "kończy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy powiedział ze mam na walku (te grzybki starte juz)

 

Co masz na myśli pisząc grzybki, może chodzi o krzywki na wałku, jeśli to masz na myśli to to rozwieje bo gdybyś miał starte krzywki to byś słyszał zawory jak klekoczą, podaj jakie ciśnienie było na poszczególnych cylindrach, wracając do rozrządu mogłeś zrobić zdjęcia jak ustawiałeś pasek czyli dolne koło i górne, co do katalizatora to jak go zdemontujesz to powinien być prześwit światła przez niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ciśnienie na zimnym silniki 17bar jest dobre?

 

Dla c16nz jest sporo za duże. Nie wiem jak jest z ciepłym/zimnym silnikiem, ale na logike, to na ciepłym masz jeszcze lepsze sprężanie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla x16sz norma "stan normalny" uznawana przez producenta to 12-14 atm na ciepłym silniku

ważne są rozbieżności pomiędzy cylindrami

 

jeśli jest 17atm to głowica musiała być nieźle splanowana, na moje oko jakis 1mm jak nie lepiej, troche hardcorowo...

nie widzę innej przyczyny aż tak wysokiej kompresji

 

jeśli rozrząd jest na bank dobrze to albo mapsensor albo TPS

może nie podłączyłeś wężyka podciśnienia do mapsensora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania