Skocz do zawartości

OPEL MULI po wymianie rozrzadu i potrafi zgas


Rekomendowane odpowiedzi

cześć robiłem rozrząd wszystko wydaje mi się ze dobrze auto jeździ itd ale muli spadła moc ...Czemu ??? ? Czasem

potrafi zgasnąć? np ostatnio jak przyhamowałem co jest i jak to zrobić...? :( :( :( :( :(;(

 

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 11:04 ]

Aha dodam ze auto normalnie odpala tzn na dotyk.Może odczuwam takie wrażenie jak by był alternator obciążony tzn wcześniej tak było jak np włączam, podgrzewanie szyby to silnik

zwiększa obroty teraz tak jest ale wsadziłem "nowy" akumulator może to to...

 

Gdy wszystko złożyłem zapaliłem

auto i kręciło się kolo nie ciężko bo ręka szlo zatrzymać ale czy coś pokićkałem??? :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość szymon 1587cm3

Jaki masz silnik? C16nz, x16sz, czy x16xel?

Jak poskładałes rozrzad? Jak napinałes pasek?

 

Błedów zadnych nie ma?

 

Moze zle złozony rozrzad, moze uszkodzony czujnik wału przy wymianie, moze lewe powietrze łapie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x16sz

 

no jak ? Założony pasek przykręcona pompa napinacz ustawiony tak jak powinien(tzn ząbki) Przekręciłem wszystko wporzadku ...

ale obawiam sie czy dolny był na pewno co do milimetra na znaczku....

 

Raczej powierz lewe odpada bo gasł by za każdym razem przy dużej szybkości bo już kiedyś tak miałem...

 

Jutro odkręcę wszystko jeszcze raz zobaczę na znaki by się upewnić auto ma 200tys przebiegu juz....

 

Czujnik walu odkręciłem na początku i zabezpieczyłem wiec raczej się nie uszkodził...Poza tym chyb jak by czujnik był trachnięty to auto by nie odpaliło

 

 

Błędów tez niema cały czas 12(czyli test miga)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie zrobiłeś takiego numeru, że wlot powietrza do puszki filtra podłczyłeś?

gazownicy bardzo często (w zasadzie zawsze) zrzucają dolot powietrza do puszki, aby nie wpadało ono przy jeździe z dużą prędkością

w takiej sytuacji będzie gaz, ponieważ gaz działa na zasadzie podciśnienia (ma być wysysany z miksera) a wpadające z impetem powietrze wytwarza nadciśnienie i silnika gaśnie bo jest zbyt uboga mieszanka (za dużo powietrza w porównaniu do LPG)

zrzuć tą rurę wlotową do puszki filtra i sprawdź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekchn, sprawdz sobie ten rozrząd i nie patrz na znaki, ustaw pierwszy w GMP i wtedy zobacz znaki mogą się nie pokrywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egr

w x16sz jestr elektrycznie sterowany

czy wtyka jest ok i czy sie nie zwiesił w pozycji otwartej?

bedziesz miał takie zagrania jesli bedzie otwarty

zapobiegawczo wypij piwo, a puszke przerób na zaślepkę egr-a i wsadź ją między zawór a kolektor

jeśli jest zwieszony to problem ustąpi, jeśli nie, to problem nie ustąpi ale jak w końcu znajdziesz winowajce to auto będzie lepiej jeździło z zaślepionym egr-em :lol::-P;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam ale....

 

Wydaje mi się ze jest coś skopane z ustawienie pokazuje wstępne foty ....

 

 

Jeśli dolne kolo ustawie na wprost tzn tak jak na zdjęciu to znaczek z górnym się nie pokrywa czy to błąd o ząbek?

 

W poniedziałek będę miał więcej czasu i odkręcę pasowe by dostać się do znaczków.

 

http://zapodaj.net/c71bd6c45a6b.jpg.html

 

http://zapodaj.net/40a95a207307.jpg.html

 

 

 

 

:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania