Skocz do zawartości

VW Polo 1.4


Gość fifek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, dziś jadąc do Radomska czyli koło 20 km od miejsca zamieszkania, zapialiła mi się na desce kontrolka od oleju chyba cisnienie (taki nalewak oleju i kropla), więc mówię stan oleju za niski, sprawdzam i jest połowa, dolewam pod max i to samo. Mówie jest to pomarańczowa kontrolka więc to jakiś błąd, jak by był stan krytyczny to czerwona by wywaliła (chciałem zauważyć ze podczas zapalania auta na wyswietlaczach pojawia się czerwona i gasnie jak w normalnej proceduże zapalania auta). Co może być przyczyną tej elektronicznej machlojki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, nie wiem jak w polo ale w golfie to nie kontrolka się zapala ale na liczniku kilometrów pojawia się napis IN 01 lub 02.Coś w ten deseń.

Może czujnik ciśnienia już siada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Może to być zużyty olej jak ArKos pisze lub czujnik może już siadać jak pisze MaQ.

Ja u siebie co roku wymieniam jeden i ten sam czujnik ciśnienia oleju (a mam dwa), bo jak nie zaczyna przeciekać to zaczyna piszczeć. Po wymianie spokój.

Dziś też mi raz zapiszczał, ale to chyba od wysokiej temperatury na zewnątrz. Po podniesieniu maski - piekarnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej był wymieniany w kwietniu, serwisówka ta kresowa została skasowana.

Jak na razie jest ok, zobaczyy co się bedzie dalej rodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sama zgasła czy coś robiłeś, bardzo nas to interesuje.

jak napisałem na początku dolałem oleju pod maximum ale kontrolka dalej świaciła, po przejechaniu jakiegoś tam dystansu sama znikła.

 

Widocznie te typy tak mają

 

no własnie to mnie wkurza, coś jest i nagle znika

mam tak samo z checkiem i EPC zapala się kontrolka EPC oraz czek, jak zgasze auto to EPC gaśnie a czek dalej swieci do powiedzmy tam szóstego uruchomienia auta, bardzo dziwne auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania