Skocz do zawartości

nie działa prędkościomierz astra G


Gość poranek

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie mogę uzyskać nigdzie podpowiedzi .Podpiąłem sie pod inny pokrewny temat ale chyba go nikt nie czyta dlatego pisze jeszcze raz  - astra g 1,2 bez abs z 2002 roku nie działa prędkościomierz. Auto było na diagnostyce (150 zł) "brak sygnału " wszyscy twierdzili że to wina czujnika ( razem z piastą ) w przednim lewym kole - zostało to wymienione( koszt 180 zł dobrze że zrobiłem sam ) i dalej nie działa prędkościomierz i świeci kontrolka z usterką techn. czujnika na skrzyni żadnego nie ma tak że sygnał musi być z koła - chociaż nie mam abs to czujniki na przednich piastach są. Bezpieczniki sprawdzone - chociaż nigdzie nie doszukałem się o zabezpieczeniu licznika bezpiecznikiem ( chyba że jest z kompletem wskaźników) jest tylko bezpiecznik co wyłącza ten wyświetlacz wielofunkcyjny.  Czy ktoś wie czy za działanie licznika odpowiada jeszcze jakiś element i potrafi pomóc ? Bo już nie wiem gdzie szukać i kogo pytać 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie ma ABS - ma tylko czujniki na przednich kołach , a z lewego koła sygnał podobno przekazywany jest do licznika . Dobrze spróbuje pomierzyć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niedokładnie przeczytałem....

Przejście z czujnika do licznika + wszystkie masy i zasilania na liczniku.

Może to też być przez uszkodzenie elektroniki licznika.

Chyba bym zaryzykował i na złomie kupił za 3-4 dychy jakiś licznik na podmiane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes997 napisał:

Bardzo częstym uszkodzeniom ulega lewa piasta koła a raczej sama cewka czujnika kole który jest zintegrowany z piastą, słyszałem że można wymienić sama cewkę o ile ją gdzieś dostaniesz.

Już to przerobiłem - sama cewka z takimi magnetycznymi zębatymi  pierścieniami 70 zł , można kupić, cała piasta 180 - wymieniłem całą piastę -problem pozostał 

W sobotę ma mi ktoś pomóc zrobić te pomiary - potem kupie licznik .  A jeszcze cos podpowiem licznik padał a potem na krótko działał - tak było ze trzy razy - aż  padł całkiem .

Dziękuję za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pomiary zrobione ( w miarę możliwości i wiedzy) nic nie wykazały. Licznik wymieniony , Nic to nie dało - jest tak samo. Ktoś mi tu podpowiada że sterownik do wymiany - jest to możliwe ? Sygnał z koła idzie w ogóle do sterownika ?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość poranek

Bardzo dziękuje za pomoc - nie bardzo bym umiał i miał czym zmierzyć te impulsy, podejrzewam że prąd jest tam bardzo mały , nie wiem nawet czy dioda by się zaświeciła - podłączałem żarówkę na 12 volt i nic. Mail do mnie karolpozn@vp.pl . Ja juz sam przestałem tam wymieniać części dobre na dobre - kupiłem jeszcze wcześniej taki przetwornik sygnału  z tego czujnika co daje sygnał do licznika. Jest w skrzynce bezpieczników, taki bezowy , ale to tez nic nie dało( a ile się za nim najeżdziłem .... po różnych miejscach ). Udało sie wreszcie kupić używany za 75 zł a w serwisie kosztuje on 170. Biorąc pod uwage wszytkie moje niepowodzenia zapisałem sie na termin do mechanika - auto odstawiam w czwartek 14 maja - zobaczymy co dalej. Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania