Skocz do zawartości

urwany pasek rozrzadu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam chcialem sie dowiedziec jak mam sie zabrac za naprawe renoault laguna rok 1999 1.6 bezyna 16 v Urwany pasek rozrzadu i prawdopodobnie zawory pokrzywione :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś pecha, co cóż każdemu może się zdążyć, co do naprawy koszty naprawy głowicy mogą być kolosalne zastanów się czy nie taniej będzie kupić używaną kompletną głowice, ale najpierw musisz zweryfikować kataklizm w silniku, zdjąć głowicę, zobaczyć czy nie masz też pękniętego tłoka choć się to rzadko zdarza, przyjrzeć się dokładnie zaworom, a najlepiej zdjąć popychaczy sprężyny i ręcznie sprawdzić czy zawory nie obcierają podczas przesuwania, wyeliminować uszkodzone elementy policzyć jakie koszty i zdecydować czy kupić części i dać naprawić czy kupić używaną gotową do użytku. Celowo napisałem dawać do naprawy, sam w amatorskich warunkach nie jesteś w stanie dobrze zregenerować głowicy, docieranie zaworów etc. Najlepiej jak się zdecydujesz na naprawę to lepiej zapłacić i mieć pewniaka w samochodzie, na koniec wiadomo ustawianie kół zębatych nowa uszczelka pod głowice, pasek, napinacz poskładać i jazda w drogę i pamiętać o takim nie widocznym elemencie jak pasek rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ ci napisał od a-z

ja jedynie dodam, że w kwestii opłacalności lepiej kupić kompletną głowicę z zaworami i dać ją do splanowania, niż remontować posiadaną głowicę po pęknięciu paska

 

w zakupionej głowicy jedynie planowanie ok. 50zł, a po pasku masz do wymiany zawory, prowadnice, i też trzeba planować - w sumie ok. 2-3 razy wyższe koszty niż zakup używanej głowicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
w zakupionej głowicy jedynie planowanie ok. 50zł,

 

Nie jedynie... A szczelnosc? Gumki? Moze dotrzec zaworki?

 

Oczywiscie lepiej kupic sprawna uzywke i ja obrobic w zakładzie. Koszt u mnie ok 200zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Mozna ale nie kazdy potrafi, a zakładanie gumek mozna łatwo spieprzyc i bedzie chlał oliwe. Jesli to byłby mój silnik to zrobiłbym wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ale nie kazdy potrafi, a zakładanie gumek mozna łatwo spieprzyc i bedzie chlał oliwe. Jesli to byłby mój silnik to zrobiłbym wszystko.

 

Szymon to jest forum samnaprawiam, może byś zrobił poradnik jak wymienić gumki uszczelniające na zaworach czy tez sposób docierania gniazd zaworowych z zaworami, pisząc że nie każdy potrafi to wszyscy wiedzą, jest to forum dla wszystkich użytkowników samochodów pragnących we własnym zakresie naprawić swój samochód a nie każdy jest mechanikiem samochodowym, kolega Andru sam zdecyduje czy będzie naprawiał swoja głowice czy zakładał używaną po wcześniejszym planowanu a jak wiadomo w zakładach zajmujących się planowaniem głowic automatycznie sprawdźają szczelniość zaworów, więc nie widze sensu już na tym etapie pisania o gumkach czy też docieraniu zaworów które w używanej głowicy może okazać się nie potrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Ja radze oddac druga uzywana głowice do zakładu który zrobi porzadnie i tanio, po to jest forum.

 

Jak dla mnie nie warto dla 200zł ryzykowac kolejne sciaganie głowicy bo super sprawna głowica okaze sie nieszczelna, z gumkami do wymiany albo popekana.... A wychodze z załozenia ze jak cos robic to raz i dobrze.

 

Jesli autor uzna ze ma wystarczajaca wiedze zeby zmieniac gumki samemu to to zrobi. Są naprawy których nie zrobisz we własnym zakresie.

 

Niech kolega najpierw rozbierze silnik i oceni znieszczenia (najlepiej wstawi fotki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon 1587cm3, ile razy można pisać to samo?

 

kupić kompletną głowicę z zaworami i dać ją do splanowania
Oczywiscie lepiej kupic sprawna uzywke i ja obrobic w zakładzie
planowanie to już zakład musi zrobić niestety
jak wiadomo w zakładach zajmujących się planowaniem głowic automatycznie sprawdźają szczelniość zaworów
Ja radze oddac druga uzywana głowice do zakładu

 

starczy już, gubimy merytorykę tematu, odnoszę wrażenie, że koniecznie chcesz mieć ostatnie słowo

 

napisałem w temacie rozrusznika (2 czy 4 szczotki) napiszę i tutaj:

 

pilnujemy swoich podwórek

 

personalne wycieczki i udowadnianie swoich racji -> dział dla moderatorów lub też pw

 

nie chciałbym się powtarzać kolejny raz, więc proszę o rozwagę i ucięcie zbędnych dyskusji :-|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania