Skocz do zawartości

HELP! FELKA SIE GRZEJE


Gość KECAJ49

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KECAJ49

Witam stracilem juz nerwy do mojej "Feli".od jakiegos czasu sie grzeje (w/g zegara).wymienilem juz:czujnik temperatury zegara,czujnik cieczy w kolektorze,czujnik zal.wentylatora,pompe wody,a nawet chlodnice.Zdemontowalem nawet termostat tez nic nie pomoglo.Pomyslalem -moze czujnik temperatury bedacy nad termostatem pomimo,ze nowy jest s...psuty,wiec kupilem nastepny wymienilem i nadal nic.Juz calkiem brak mi pomyslu o co chodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję zdiagnozować dwie rzeczy:

termostat

uszczelkę głowicy

 

podpowiedzi:

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-diesel-termostat-silnika-cala-prawda-vt42.htm termostat

http://forum.samnaprawiam.com/silnik-benzyna-diesel-uszkodzona-uszczelka-glowicy-vt41.htm uszczelka głowicy

 

daj znać, co udało się ustalić w powyższych kwestiach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KECAJ49

Jak napisalem wczesniej termostat juz zdemontowalem,uszczelka tez ok.plyn mi nie ubywa,brak dwoch stanow na bagnecie,korku i w zbiorniczku wyrownawczym.Zastanawiam sie jeszcze nad samym zegarem czy czkawki jakis termistorek nie dostal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat juz zdemontowalem

a jesteś pewien, że zachowuje się jak powinien, czyli że otwiera się?

 

Zastanawiam sie jeszcze nad samym zegarem czy czkawki jakis termistorek nie dostal

tam są stabilizatory napięcia, owszem, ale moim zdaniem powinny świrować też inne wskaźniki a nie tylko temperatura

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, to jedynie należy zmierzyć termometrem faktyczną temperaturę płynu - innego wyjścia nie widzę

odkręcić korek wyrównawczego, zapalić i czekać aż się włączy sieczkarnia na chłodnicy

wtedy powinno być 90-95*

zweryfikujesz wskazania tablicy przyrządów ze stanem faktycznym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz kogoś znajomego co ma dostęp do kompa niech Ci sprawdzi na kompie jaką masz temperaturę, wymienisz cały układ chłodzenia i wpadasz w koszty, mnie ciekawi czy masz drożny układ chłodzenia a dokładnie chodzi mi o nagrzewnice możesz mieć gdzieś przytkane i płyn nie przepływa swobodnie i może się przegrzewać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o nagrzewnice możesz mieć gdzieś przytkane i płyn nie przepływa swobodnie i może się przegrzewać.

nie leciałoby wtedy ciepłe powietrze... w zasadzie może i leciałoby ale kiepsko

 

to faktycznie też może być powód, ale jak tak patrzę, to kolega ma LPG

czy jakis gazownik nie dał dupy i źle czegoś nie porobił?

nie byłeś ostatnio z gazownią na jakiejś robocie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KECAJ49

na szczescie czesci do"Feli"sa tanie :-D .Jesli chodzi o nagrzewnice jest rowniez drozna,daje cieplo.ze az milo.Podejrzewalem "gazownika"ze cos napsocil po marcowym przegladziebo przy cieplym silniku musze dluzej pokrecic zeby chciala ze mna gadac,a na benzynie pali na dotyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania