Skocz do zawartości

ELM327 z bluetooth w oplu astea G z silnikiem Z14XEP


pyly

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

W związku z tym iż nie posiadam komputera pokładowego w mojej astrze G z silnikiem Z14XEP, chciałem zapytać czy taki adapter ELM327 plus apka na smartfon współpracuje z tym silnikiem i jest w stanie pokazać mi chwilowe spalanie paliwa oraz na ile jest to poprawny pomiar? Na tyle samo co pokazywałby oryginalny komputer pokładowy? Czy sygnał z ECU jest wystarczający do oszacowania spalania czy potrzebna jest jakaś kalibracja? Nawet jesli nie jest to poprawny pomiar, to czy chociaż jest w stanie pokazać, czy w danych warunkach, powiedzmy na konkretnych biegach i prędkościach pali więcej lub mniej.

Czy ktos moze polecić sprawdzony sprzęt do tego?

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, poprostu jak ktos zbadal ze nie dziala to po co kupowac jakies badziewie.

BTW mam tylko sześć pinów w zlaczu z 16 otworkami. Czy to cos zmienia?

 

[ Dodano: 2018-10-05, 18:53 ]

No i tak jak się spodziewalem. To ustroustwi nie łączy się z ECU.

Probowalem Torque, Dashcommand i Car scanner. Sprawdzilem tez jakims testerem ELM327 indetifier i o dziwo zgodny ze wsxystkimi protokolami.

I co tu zrobić? Jest w ogóle jakis interfejs ktory pokaze mi spalanie chwilowe w tym silniku Z14XEP?

 

Zrobilem jeszcze jedna próbę i okazało sie ze apka Car Scanner działa, inne nie moga połączyć sie z ECU. Byc moze ta Car scanner dziala bo ustawilem w niej connection profile na "opel obd-II" moze dzieki temu jakoś daje rade się polączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania