Skocz do zawartości

Ford Galaxy 99r, rozłącza pompe paliwową + LPG


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie naszego czytelnika:

 

W ostatnich dniach w moim samochodzie mam problem z pompą paliwa. Potrafi się nie włączyć przez co nie mogę odpalić samochodu. Problem również pojawia się w trakcie jazdy. Samochód posiada instalację gazową. Przy jeździe na gazie - problem ustępuje.

 

Będąc u gazowników, którzy zagazowali moje auto, odbyliśmy jazdę testową z podłączonym laptopem do samochodu. Okazało się, że wszystkie parametry są w normie poza tym, że na kilka chwil co jakiś czas prąd ładowania spada poniżej 11 V.

 

Podejrzewam kilka rzeczy:

 

- przekaźnik pompy i kończący się alternator

- zacierająca się pompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Szczotki w alternatorze do wymiany w pierwszej kolejności plus regulator napięcia, nie wiem jak to jest w fordach, może regulator i szczotki to jedna całość, objawy powinny ustąpić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafi195

zależy jaka to instalacja ale miałem podobnie i problem leżał w przekaźniku. ale czasami lubi nie stykać w kostce co wchodzi do sterownika gazu zazwyczaj jest w komorze silnika usytuowana..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie naszego czytelnika:

 

W ostatnich dniach w moim samochodzie mam problem z pompą paliwa. Potrafi się nie włączyć przez co nie mogę odpalić samochodu

 

Wykluczam alternator, skoro nie potrafi odpalić to alternator jeszcze nie podaje napięcia, pracująca lub nie pompa paliwa nie wpływa na jazdę na LPG daremne zawracanie głowy gazownikom, zostaje przekaźnik pompy paliwa, może ale nie musi być uszkodzony można podmienić i sprawdzić, z doświadczenia wiem że ludzie którzy zagazowali swoje samochodziki zaczynają zaniedbywać ilość paliwa w baku co skutkuje zatarciem pompy, jak wiadomo pompa musi być zanurzona w paliwie w innym przypadku jest bliski koniec pompy, gdy by to była pompa to po wymiany proponuje zainwestować w przekaźnik odcinający pompę paliwa w czasie jazdy na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania