Skocz do zawartości

Łupnięcie subwoofera pzy wyłączaniu wzmacniacza


Gość nycer

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lub kilkanaście sekund po wyłączeniu radia z subwoofera wydobywa się jedno mocne uderzenie w momencie gdy wyłącza się wzmacniacz. Remote podpięte jest prawidłowo, zgodnie z rozpiską na radiu (niebieski kabelek)

Jak poradzić sobie z tym problemem?

 

Zamontowałem już w swoim życiu wiele instalacji car audio, ale po raz pierwszy spotkałem się z tym łupnięciem przy wyłączaniu wzmacniacza i dosyć mocno mnie to niepokoi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj przekaźnik zwłoczny do włączania głośnika - taki, jakie są stosowane w domowym sprzęcie audio. Głośniki są włączane przekaźnikami 5s po włączeniu wzmacniacza.

Tu masz samochodowy, nada się http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-czasowy-zwloczny-1tp-0-30s-i6847010544.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaźnik co Arkos pisze nic nie da, bo piszesz że uderzenie jest po wyłączeniu wzmacniacza, a Arkos proponuje opóźnienie włączenia głośnika, można spróbować zwykłym przekaźnikiem który po podaniu napięcia na remote włączy przekaźnik i zamknie obwód wzmacniacz-głośnik a po wyłączeniu remote natychmiast rozłączy wzmacniacz od głośnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tylko po podłączeniu wzmacniacza problem występował przy wyłączaniu wzmacniacza, czyli w momencie gdy hasła dioda na wzmacniaczu 'power'. Dzis gdy wsiadłem do samochodu i włączyłem zapłon również usłyszałem łupniecie. Możesz mi pokazać jaki przekaźnik mam zastosować? Najlepiej jakiś link do allegro czy cos takiego. I wyjaśnić łopatologicznie co i do czego mam połączyć? Elektryka jest dla mnie czarną magią

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz zwykły samochodowy przekaźnik

1d5154784f785853e5ac24f01bdcb5e2500x500.jpg

 

do styku 86 podłączasz masę

do styku 85 podłączasz remote (niebieski kabel 12V wychodzący z radia )

 

przecinasz jedną żyłę przewody miedzy wzmacniacza a samym głośnikiem, jak to jest subwoofer to musisz go rozebrać.

 

do styku 30 podłączasz kabel od strony wzmacniacza

do styku 87a podłączasz przewód od strony głośnika

 

Wydaje mi się że masz ten subwoofer źle podłączony, tam sa trzy styki w zasilaniu

1. masa

2. stały plus

3 remote czyli sterowanie z radia

dwa pierwsze muszą być na stale podłączone a wydaje mi si e że Ty sygnałem remonte zasilasz również cały subwoofer i w takim przypadku mogą występować stuki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamontowałem w swoim życiu wiele systemów car audio, zarówno w wszystkich swoich samochodach jak również w kilku samochodach kolegów. Bo generalnie samo podłączanie subwoofera, czy wymiana głośników,, radia itd. jest banalnie proste. Podlaczanie również nie jest żadnym problemem. W sensie przeciągnięcie przewodów spod maski do bagażnika, podpięcie kilku kabli itd. wiec nie rozumiem skąd to zdziwienie. Po raz pierwszy zdazyla mi się taka sytuacja jak teraz, że coś nie bangla tak jak powinno

 

[ Dodano: 2018-01-06, 18:42 ]

Wydaje mi się że masz ten subwoofer źle podłączony, tam sa trzy styki w zasilaniu

1. masa

2. stały plus

3 remote czyli sterowanie z radia

dwa pierwsze muszą być na stale podłączone a wydaje mi si e że Ty sygnałem remonte zasilasz również cały subwoofer i w takim przypadku mogą występować stuki.

 

I tak właśnie jest to podłączone. Gdyby podłączone było remote pod stały prąd to wzmacniacz w ogóle by się nie wyłączał, a się wyłącza, po kilku sekundach po czym następuje łupnięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania