Skocz do zawartości

Zabezpieczenie - odcięcie pompy paliwa, cewki itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Jestem posiadaczem Astry J 1.4 Turbo. Chciałem dodatkowo zabezpieczyć swoją Astrę w postaci ukrytego micro switcha lub kontaktronu odcinając obwód np. pompy paliwa, napięcia na cewce itd. Chciałem zasięgnąć porady na jakim obwodzie zastosować przerwę, tak aby w razie czego na komputerze nie zrobiła się choinka i nie sypało błędami.

Czy ktoś ma podobne zabezpieczenie albo byłby w stanie pomóc rozwiać moje wątpliwości ?

Odnośnik do odpowiedzi

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; color: #000000

Wszystko jest opisane wystarczy poszukać

http://forum.samnaprawiam.com/zabezpieczamy-samochod-alarm-odciecie-zaplonu-itp-vt2218.htm?highlight=alarm

Odnośnik do odpowiedzi

Tak widziałem, mega dobra robota. Założyłem ten wątek by się upewnić czy odcięcie pompy paliwa nie spowoduje wyświetlaniu błędów w komputerze samochodowym, gdyż próbując rozeznać temat u okolicznych elektryków/elektroników informowali, że nie montują takich rzeczy bo komputer będzie sypał błędami, a z kolei inni bez problemu robią.

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba wiedzieć, jak odciąć pompę. Wiele warsztatów w tym ASO odmawiają montażu takiego zabezpieczenia, bo począwszy od Astry III / Zafiry B / Corsy D do młodszych, zaczynają się schody. Nieumiejętne zamontowanie takiego odcięcia (braki w wiedzy) skutkuje generowanie błędów przez sterowniki, najczęściej przez sterownik silnika. Ja montuję i w Mokce i w Insignii i w każdym innym obecnie produkowany Oplu i nie ma żadnych błędów. Nawet auta z bezpośrednim wtryskiem paliwa (Astra 5).

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 years later...