Skocz do zawartości

Brak wody w parowniku Vectra B 2.0


Gość vader00x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vader00x

Witam.

 

Mam problem może nie tyle z Lpg, ale dosyć mocno się na nią mocno przekłada.

Otóż nie zawsze dochodzi woda do parownika przez co jak wiadomo zamarza parownik.

 

A co do samochodu to w czasie jazdy nagrzewa się tylko do 80 stopni i nie ważne ile przejadę temperatura pozostaje bez zmian, ale jak tylko zatrzymam się na na trochę dłużej np. jakieś dłuższe światła to temperatura szybko się podnosi do czerwonego pola, a później w czasie jazdy spada do 90 kilku i tak zostaje.

 

Instalacja gazowa starego typu, parownik wymieniony, termostat wymieniony(na badziewny).

 

Może ma ktoś jakąś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze dochodzi woda do parownika

 

Jeśli niem a wycieków to układ jest zapowietrzony trzeba go dobrze odpowietrzyć i powinno być ok.

 

w czasie jazdy nagrzewa się tylko do 80 stopni

 

tu bym stawiał na otwarty termostat, na forum jest instrukcja na podstawie Astry G jak sprawdzić i wymienić takowy element

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vader00x

Dzięki za odpowiedzi.

Więc tak:

- jak ściskam tą rurkę od wody to czuć, że jest pusta, ale jak zluzuję cybant i delikatnie ją odchylę to zaczyna syczeć i pojawia się woda i można spokojnie na gazie jeździć.

-odpowietrzałem kilka razy na prawdę solidnie i na chwilę pomagało, ale coś chyba cały czas zapowietrza układ

-dodatkowo ogrzewanie w samochodzie raz działa, a raz nie. Zastanawiałem się czy to może zawór nagrzewnicy, albo sama nagrzewnica?

-rozrząd nie wiem kiedy był zmieniany więc może i pompa

-termostat założyłem najtańszy więc może być lipny, ale to spróbuję sprawdzić ew. wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wycieku to nie ma szans na zapowietrzenie odpowietrzonego układu, chyba że zaczyna się problem z uszczelką pod głowicą i tam dostają się spaliny do układu chłodzenia ale to są całkiem inne objawy, jak masz możliwość to sprawdź (podmień) korek w zbiorniczku wyrównawczym tam są zaworki może być jeden z nich uszkodzony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vader00x

Korek wymieniłem już wcześniej.

Płynu nie ubywa, nie dymi, korek czysty, przedmuchu pod bagnetem też nie stwierdziłem :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania