Skocz do zawartości

Przebarwienia opon


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem 3 miesiące temu całkowicie nowe opony koreańskiej firmy NEXEN. Pełną geometrie kół robiłem dokładnie rok temu po wymianie maglownicy w samochodzie.

 

Ostatnio jednak zauważyłem na kołach niepokojące przebarwienia. Nie są to wytarcia, lecz przebarwienie. Nie wiem czy na zdjęciu będzie to widać.

 

op1.jpg

op2.jpg

op3.jpg

op4.jpg

 

Problem nie dotyczy jednego koła, a wszystkich 4 kół. Kiedyś po paru tygodniach od założenia nowych opon posmarowałem je czernidłem z preparatem konserwującym. Gdyż mało jeżdżę i poprzednie opony, które wyjechały z samochodem razem z salonu zostały właśnie wymienione z powodu parciejącej gumy niż niskiego stanu bieżnika.

 

Ciśnienie w samochodzie KIA SORENTO według tabliczki znamionowej wynosić powinno 2.4 bar (przednia + tylna oś). Takie też ciśnienie miałem, byłem dziś sprawdzić.

 

Gość od opon zasugerował, że wygląda to tak jakby auto na zbyt niskim ciśnieniu jeździło. No nic dobiłem do 2.8 bar, tragedii jeszcze nie ma.

 

Postanowiłem raz jeszcze zrobię geometrię. Auto było miesiąc temu na szarpakach, żadnych luzów nie stwierdzono.

 

Proszę Was o opinie co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, choć na pierwszy rzut oka wygląda to tak jak by było przytarte o np krawężnik ale piszesz że to jest na wszystkich kołach to raczej nie z przytarcia, ja nie wiem co to jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi to na krawężnik wygląda, ale aż 4 koła. Dałem aż zdjęcia 3 z 4 kół by pokazać. Też nie mam pojęcia co to jest. Mam nadzieję, że nie jest to początek rozwarstwiania opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania