Skocz do zawartości

Wymiana oleju w AF20


Gość neket

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Trafiłem tu czytając posty ArKos'a na forum astry g ;-)

Mam nadzieje, że podpowiesz mi w mojej kwestii coś ciekawego.

 

Kupiłem Viki ze styczna '97. Automat AF20 zalany jest podejrzewam od nowości tym samym olejem wiec ma już 20lat :/. Olej jest czysty, klarowny i nie śmierdzi no ale zgodnie z zaleceniami producenta chce to wymienić statycznie.

 

Co do wymiany to proszę potwierdź czy to jest korek spustowy:

 

2.jpg

 

czy lepiej odkręcić ten dekiel i zejdzie więcej oleju? :

 

1.jpg

 

No i teraz najważniejsza sprawa. Czym to zalać?

 

Rozważam RAVENOL ATF FLUID T-IV lub coś zgodnego z JWS 3309.

Niestety gdzie nie gdzie spotykam, że ma to być Dexron II :-?

 

Proszę o pomoc bo o ile trochę przy autach już grzebałem to z mieszaniem chemii może być rożnie a z ASB nie mam kompletnie styczności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest korek spustowy

Tak.

 

czy lepiej odkręcić ten dekiel i zejdzie więcej oleju?

Spłynie tyle samo, a trzeba będzie to dobrze uszczelnić, co nie będzie proste. Po odtłuszczeniu obudowy natychmiast spłynie ze środka strużka oleju.

 

Czym to zalać?

Fabrycznie był Dexron II. Jeśli to wymiana statyczna, to tylko i wyłącznie tym samym olejem. Przy dynamicznej możnaby pokusić się o inny, ale ja uważam, że Dexron to dobry olej i wlałbym właśnie taki.

ASB jest bardzo wrażliwa na olej, jego jakość, lepkość itp. Nie ma sensu ryzykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten olej zostawił sprawdził ewentualnie poziom, jak po tylu kilometrach tam nic nie było robione to istnieje ryzyko że nowy olej mu może zaszkodzi, Arkos to przerabiał w Omedzie, wymieniliśmy olej a potem skrzynie i była migracja do manuala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej przebieg ma mały bo auto ma najechane 59.000km tylko wiek mnie martwi

dzięki za dobra rade, nie będę kombinować :jupi:

 

Polecacie jakiś Dexron II ? (konkretnej marki lub ewentualnie jakąś dokładniejszą normę ma on spełniać)

Pierwszy lepszy tani Dexron II jak do wspomagania to bym się bał tam wlać ... za bardzo zależy mi na tym aucie :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać będę na pewno. Dzięki wam wiem już że ma być Dexron II :-D

 

 

ponawiam pytanie macie jaja ulubiona markę ? bo w garażu przez lata nazbierało mi się tego z kilkanaście różnych butelek od GM po jakieś tanie ruskie i za bardzo nie widzę w tym różnicy

 

[ Dodano: 2016-08-02, 15:01 ]

Trochę namieszam, będę wymieniać na coś zgodnego z JWS 3309.

O tym, że taki płyn należy zastosować dowiedziałem się z AISIN EUROPE jak i kilku for internetowych. Zalanie dexronem nic nie popsuje bo te płyny są zgodne a JWS 3309 ma dodatkowe uszlachetniacze antyspieniające i w tym cała różnica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania