Skocz do zawartości

Falowanie na LPG


Gość Iwonka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Iwonka1987

Witam,

 

instalację mamy od czerwca 2015 roku. Gdy tylko wyjechałam z warsztatu na pierwszym skrzyżowaniu usłyszałam delikatnie falowanie. Zdarzało się to sporadycznie ...Jednak z czasem problem się pogłębił. Teraz nazwałabym to wyciem silnika na biegach jałowych dodam tylko na gazie..czasem mam wrażenie jak on chciałby zgasnąć wtedy przełączam na benzynę uspokaja się i jest ok ...dodatkowo w ostatnim czasie zdarzyło się mi że paliła się kontrolka silnika ..po ponownym odpaleniu auta kontrolka zgasła..

 

do rzeczy... pierwsze co udałam się do gazownika on sprawdził pod kompem lpg i stwierdził że jest ok i zasugerował wyczyszczenie przepustnicy bo mówił że to nic że na beznzynie nie ma falowania to dlatego że na gazie jest bardziej wrażliwy ..zaśpiewał 100 zł

 

do swojego zaufanego mechanika pojechałam a on na to że to bzdura..że skoro problem pojawił się na gazie to on coś spaprał podczas instalowania lpg i musi to naprawić ...

 

pomóżcie .. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka tam jest instalacja LPG ?

 

do swojego zaufanego mechanika pojechałam a on na to że to bzdura

 

Potwierdzam

 

Najprawdopodobniej masz źle wyregulowaną instalację LPG która narobi trochę szkód w silniki a raczej w samym ustawieniu silnika, zawsze możesz podjechać do innego gazownika w celu sprawdzenia poprawności ustawienia instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iwonka1987

Auto było podlaczane pod komputer ale nie wykazuje żadnych błędów...

Dziś dostałam odp od mechanika zaufanego że po przejechaniu tylko na benzynie i nie przełączaniu na gaz zauważył delikatne falowania co znaczy że po prostu ja tego nie zauważyłam....jutro będzie szukać dalej..wspominał o sondzie ale mówił ze ona jest ok..czy moze ktoś ma jakies podpowiedzi?

 

[ Dodano: 2016-06-03, 13:52 ]

Przepustnica wyczyszczona, świece wymienione...czy może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Tak to jest teraz z mechanikami. Ciężko jest trafić na dobrego. Jedyne co mogę doradzić to dobry sklep z częściami xxx. Filtry tu kupisz bez najmniejszego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

instalacja jest kompletnie niewyregulowana a być moze nawet źle zainstalowana.

Falowanie na wolnych obrotach wskazuje na niewykonanie albo że zła jest regulacja instalacji gazowej.

 

Z Twojego opisu wynika że regulacja instalacji lpg robiona była wylko na warsztacie, a powinno to być robione na drodze.

Zabawię się we wróżkę i powiem że pewnie ma wtryski gazowe Valtek :).

Wiele to wyjaśnia.

 

[ Dodano: 2017-01-13, 16:08 ]

Często falowanie związane jest ze problemami jakie stwarzają wtryskiwacze gazowe.

Zwłaszcza jak są to najtańsze powszechnie ciągle używane wtryski Valtek.

Ponieważ są one bardzo kiepskiej jakości i czasami potrafią przestać działać po 10-20 tysiącach kilometrów stwarzają bardzo dużo problemów na gazie.

Właśnie jednym z nich jest falowanie obrotów.

 

Proponuję przeczytać artykuł do czego prowadzi używanie montaż instalacji gazowej z wtryskami Valtek.

 

[hide]http://lpgmasters.pl/stag-300-wtryski-valtek-czesc-1/

[/hide]

Jest trochę zdjęć, dużo tekstu i opisów co i dlaczego jest xle z wtryskami Valtek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze na takiej listwie jest zamontowana od 2011 roku i nie ma z nią najmniejszego problemu mają około 120tyś przejechane . podstawa to dobry monter instalacji gazowej . oczywiście jakość też ma znaczenie ale te z górnej półki tez lubją sie psuć na to nie ma rady zależy na co trafisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdze na takiej listwie jest zamontowana od 2011 roku i nie ma z nią najmniejszego problemu mają około 120tyś przejechane . podstawa to dobry monter instalacji gazowej . oczywiście jakość też ma znaczenie ale te z górnej półki tez lubją sie psuć na to nie ma rady zależy na co trafisz

 

człowieku przestań opowiadać bajdy dla małych dzieci. najlepsze wtryski gazowe maja gwarantowana wytrzymałość na poziomie 100 000km.

 

A Ty twierdzisz że używasz najgorszych i perfekcyjnie pracują od 120 000km.

Kolego opowiadasz bujdy na resorach. Wytrzymałość Valteków to max. 20-30 tysięcy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania