Skocz do zawartości

Jakie opony do KIA SORENTO 06r 245/70/16


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje opon do KIA Sorento w rozmiarze 245/70/16 całorocznych przeznaczonych 90% asfalt, 10% teren nieutwardzony (wypady z psem) rozważam następujące gumy:

 

a) Pirelli Scorpion ATR 111 H 245/70/16

 

B) Cooper Discoverer A/T3 245/70/16

 

c) Uniroyal RainExpert 3 245/70/16

 

Wezmę pod uwagę również Wasze opinie lub sugestię innych gum. Zależy mi głównie na bezpieczeństwie, auto jest to ciężkie z tylnym napędem szukam solidnych gum a jednocześnie docenię ciszę.

 

Będę wdzięczny za sugestię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo opinii, zrobiłem rachunek sumienia i spośród kilkudziesięciu modeli gum wytypowałem te, które chyba najbardziej by mi odpowiadały.

 

Na internecie jest milion opinii, wiadomo jednemu oponka służy bardziej drugiemu mniej, ale martwi mnie fakt, że część opinii jest pisana na zlecenie różnych firm, przez co mogą być one niemiarodajne.

 

Z drugiej strony rynek wtórny jest na tyle drogi, że teoretycznie taniej (po odpisaniu podatku) a przede wszystkim bezpieczniej jest kupić nową oponę. Przykład chociażby z dziś opona: dot 10 firmy x bieżnik rozsądny cena 350 zł sztuka, nówka tej firmy kosztuje niecałe 400 zł do wyrwania już dot 16. Sam mam opony z ładnym bieżnikiem 5-6mm ale po prostu są one od nowości z salonu dot 05 i parcieją stąd w trosce o bezpieczeństwo szukam czegoś świeżego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Nie polecam RainExpert 3!!!

 

Już dwa auta, tu w Ire wylądowały u nas w garażu po wybuchu takiej opony.

Były to auta małolitrazowe - Seat Ibiza 2010 i VW Polo 2003.

Obie opony rozerwało z boku, opony były nowe zakładane kompletami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Rain Expert 2 to była super opona, 3 jedzie na jej opinii, ale od poprzednika dzieli ją przepaść :-(

 

Gdybym nie widział tych aut i rozerwanych nowych opon to bym nie uwierzył!

 

Popatrz jeszcze na Fuldę, serwisuje dwa auta z tymi oponami i od 4 lat zero problemów (Seat Leon 2000 i Suzuki Swift 2006)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z dostępnością w Polsce o Fuldę 245/70/16. Napisałem do dwóch firm prośbę o wycenę Pirelli, gdyż jest duża rozbieżność i to w dużych znanych serwisach różnica między tymi samymi oponami to 620 zł na sztuce.

 

a co myślisz o:

- Cooper Discoverer A/T3

- Vredestein QUATRAC 3 SUV

- Dunlop Grandtrek AT3

 

Opony mają mi służyć cały rok, aczkolwiek mogą być również letnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzECHO

Znajomy jeźdźi Corollą na Vredestein i sobie chwali. Opony te mają "najwyższy/najgłębszy" bieżnik wśród dostepnych opon na rynku. Firmy Cooper nie spotkałem nigdy w Ire. Jeżeli nie robisz kolosalnych przebiegów, a ogranicza Cię tylko wiek opony to chyba warto pomyśleć o Pirelli/Michelin - w końcu to dwie wiodące marki na rynku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dużo pozytywnego o Vredestein, chciałem do swojego dostawczego kupić kilka lat temu oponki, ale Pan sprzedał mi Dunlopa całorocznego i też jeździ. Zrobiły ok. 40 tys km i jeszcze sezon, może dwa wytrzymają.

 

W porównaniu do Pirelli jest oponą cichszą ale słabiej radzi sobie z mokrą nawierzchnią. Oznaczenie europejskie drogi hamowania dla Pirelli C dla Vre - E co przy tylnym napędzie i dość dużym momencie chyba może robić znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania