Skocz do zawartości

wyciek


Gość sosik1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sosik1111

witam popsuła mi sie klima opisane w innym poscie . dziś podejżałem że na środku pod nagrzewnicą jest mokro tylko nie wiem czy cieknie na złączeniu czy sama nagrzewnica jak każdy wie jest tam super podejście jak sprawdzić w którym miejscu cieknie . dodam że ostaniu mocno parująmi szyby lecz nieczuć specyficznego słodkiego zapachu w kabinie i może wie ktoś jak sie dobrać do nagrzewnicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

dzieki troche poczytałem w gogle i trzeba zwalić tylko środek konsoli lecz problem jest z odprowadzeniem wody od klimy jest w komorze silnika jest problem z dostempem do tego

 

[ Dodano: 2016-01-07, 19:06 ]

google

 

[ Dodano: 2016-01-07, 19:11 ]

czy rozszczelnienie może mieć związek z cisnieniem w układzie dodam że auto trzyma temperature 90st. jednak czytałem że jak odkreca sie korek wlewu to nie powinno sykną a u mnie syknie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury czytałeś. Układ chłodzenia pracuje pod ciśnieniem ok. 1,2-1,4 bara i na każdym korku pisze ostrzeżenie o możliwości poparzenia lub żeby nie odkręcać na gorącym.

 

1304677%204.jpg

 

NEVER OPEN HOT

Nigdy nie otwierać gorącego.

 

HEISS - LANGSAM OFFNEN

Gorące - powoli otwierać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z odprowadzeniem wody od klimy

 

jak chcesz udrożnić spust skroplin z klimatyzacji to wejdź pod samochód i tam w okolicach grodzi jest taka mała rurka gumowa która może być zatkana. Co do ogrzewania i korka to w samym korku są zaworki które zabezpieczają układ przed nadmiernym ciśnieniem, a gdy jest potrzeba to wpuszcza do układu powietrze by uzupełnić płyn w układzie ze zbiorniczka wyrównawczego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

dzieki za podpowieć w sprawie ciśnienia :-P kolego nie chce udrażniać tej rurki tylko trzeba ją odkrecić żeby zdjąć spód pod nagrzewnicą żeby wymontować nagrzewnice chyba że żle też piszą :-/

 

[ Dodano: 2016-01-07, 20:56 ]

sorki niejasno napisałem w sprawie odprowadzenie wody od klimy trzeba go odkrecić żeby wyjąć podstawe pod nagrzewnicą ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

witam kolego Grzes997 byłem dziś u mechanika lecz nie podpinałem pod komputer bo miał dużo roboty zapisał mnie na 1 lutego na wymiane nagrzewnicy lub takzwanej lornetki bo mi sie wydaje ze tam cieknie na oringach lub na zaworku który był montowany na tej lornetce w modelach 99-02 bodobno one były bardzo awaryjne . lecz może sie zmotywuje i sam postaram sie za to wziąć może wymieniałeś taką nagrzewnice i podpowiedział byś jak to wymienić troche czytałe i nie ma tam nic skomplikowanego poza odkręceniem właśnie tego odprowadzenia wody od strony komory silnika chyba że sie myle :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaworku który był montowany na tej lornetce w modelach 99-02 bodobno one były bardzo awaryjne

 

Pierwsze słyszą żeby tam był jakiś zaworek ja mam Zafirze z 2001 i nie mam tam nic tylko złączki które wchodzą bezpośredni na końcówki nagrzewnicy i gdyby tam ciekło to było by to widać od strony silnika. Złączki można łatwo wyjąc i sprawdzić stan oringów ewentualnie je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sosik1111

kolego Grzes997 są dwa rodzaje układów ogrzewania berh którą ja właśnie mam i jest ta lornetka z zaworkiem i delphi w którym rurki aluminiowe wpinane są prosto w nagrzewnice . dzwoniłem dziś do salonu opla bo tylko tam mozna kupić komplet naprawczy ( mają fultakich zestawó bo sprzedawca mówił że najcześciej tam leci . dodam ze jak zdejme osłone z lewej strony to na tym łączeniu dotykając palcem jest mokre od płynu) ( oringi + spinki) . Raczej od komory silnika nic nie zobaczysz bo wejście rurek jest dużo wyżej niż znajduje sie nagrzewnica . Chyba że sie myle ? Bynajmniej u mnie tak jest. niewiem co robić czy czekać za mechanikiem który zażyczył sobie około 200 zł czy zrobić to samemu

 

[ Dodano: 2016-01-09, 16:15 ]

dodam że oringi i spinki kosztują 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania