Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów a geometria


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Powiedzcie mi jak to jest w rzeczywistości z Waszego doświadczenia.

Czy wymieniając przednie amortyzatory konieczna jest geometria przy McPhersonie?

 

Chyba kąt pochylenia koła może ulec zmianie a zbieżność? A może jest na to jakaś rada aby pochylenie się nie zmieniło. Chodzi mi o taki układ w którym amortyzator nie jest jako wkładka tylko całość np jak w Corsie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Nawet wśród diagnostów są różne opinie a większość twierdzi że jak najbardziej?

 

Nie obrazisz się jak przy okazji zapytam o wahacz przedni, czy też geometrię trzeba sprawdzić i regulować czy wymienić i będzie OK? Chodzi raczej o cały kompletny wahacz bo z rozwiercaniem tych nitów i skręcaniem śrubami to faktycznie może coś być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie bo nie mogę znaleźć.

Czy są jakieś wartości momentu jakim powinno się dokręcić śruby mocujące wahacz przedni do ramy (sanek) i tą od strony zwrotnicy mocującą sworzeń wahacza do zwrotnicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powiedzcie mi jeszcze tak na szybko dwie rzeczy

1. Czy wymiana poduszki i sprężyny wpływa na geometrię. ArKos mówił że po wymianie amortyzatorów nie trzeba, a poduszka i sprężyna, słyszałem że tak, ale ile w tym prawdy?

 

2. oraz juk ustawiacie sprężynę? w amortyzatorze na dole jest ogranicznik i teraz słyszałem dwie wersje, że ma być podczas montażu odsunięte od tego ogranicznika 5mm a dryga wersja że ma dotykać do tego sprężyna i podczas luzowania ściągaczy sprężyna sama odejdzie na odpowiednią odległość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana poduszki i sprężyny wpływa na geometrię. ArKos mówił że po wymianie amortyzatorów nie trzeba, a poduszka i sprężyna, słyszałem że tak, ale ile w tym prawdy?

 

By wymienić poduszkę amortyzatora musisz odkręcić całość od piasty a co za tym idzie geometria wskazana.

 

juk ustawiacie sprężynę? w amortyzatorze na dole jest ogranicznik i teraz słyszałem dwie wersje, że ma być podczas montażu odsunięte od tego ogranicznika 5mm a dryga wersja że ma dotykać do tego sprężyna i podczas luzowania ściągaczy sprężyna sama odejdzie na odpowiednią odległość?

 

Ja ustawiam zawsze na ograniczniku potem luzuje sprężynę, w większości amortyzatorów jest między sprężyna a gniazdem podkładka gumowa która skutecznie blokuje ruch sprężyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria wskazana, ale teoria to jedno praktyka to drugie. Jak się też trochę trzymam tego co ArKos pisał że w corsach te luzy na połączeniu amortyzatora i zwrotnicy są w granicach dopuszczalnych i w praktyce nie ustawia się.

Ja się zastanawiam nad tym czy nowa sprężyna i nowa poduszka jak zwiększa wyskokośc to wpływa na rozjechanie geometrii.

 

A powiedz mi czy jak montowałeś tą sprężynę to odsuwałeś ją od ogranicznika.

Jak masz czas to popatrz na ten film o jaki ogranicznik chodzi.

ok około 51:00 bo trochę długi ten film

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania