Skocz do zawartości

Wasze instalacje LPG / CNG


Gość zloty666

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, zapewne kilka osób lata na dwóch gazach swoimi autkami. W związku z tym zapytanko: Czym zagazowaliśta swoje gabloty ?

Ja zacznę :devil:

Instalacja: LPG

Producent: BRC

Model: Sequent 24

Rok założenia: 26.01.2010r

Rodzaj zbiornika: Toroidalny w miejscu koła zapasowego

Pojemność zbiornika: 41,5 litra, wchodzi 32l gazu

Spalanie: benzyna 5-8 litrów miesięcznie, gaz jak w podpisie: 9-10 w mieście, 7-8 w trasie

 

Przy przełączaniu na gaz nie czuć szarpnięć, auto dalej leci. Zapłaciłem za całość 2960zł, ale jak odjąć koszt zatankowania pełnego zbiornika (78zł) i koszt montażu wlewu pod klapką paliwa obok wlewu, na tzw. wkręcaną końcówkę (100zł), to nie wychodzi już tak dużo. Teraz uśmiech z twarzy mi nie znika jak zalewam do pełna :devil: zawsze wychodzi 100zł, czyli ok 77 za gaz i 23 za Pb95 :devil:

Starcza na 15 dniowe śmiganie po mieście 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja jest opisana tutaj zakładałem to sam dwa lata temu do dziś nie mam z nia żadnego problemu, duży plus mojej instalacji to możliwość odpalenia na gazie i nie ma się co psuć :lol: nie strzela, silnik ciągnie w całym zakresie obrotów, raz w roku wymiana filtrów i śmigam dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam BRC II generacji z butlą w bagażniku która przy obecnym pochyle mieści 35 litrów gazu. Jako że mój silnik to 1.8 8v i kocha gaz to pali w trasie 6.7L a w mieście poniżej 8L :) taki eco-car mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

I-gen. Sterownik STAG 2-G

parownik LANDI RENZO SE81

Butla troidalna 34 litry

Spalanie 8,5 litra (80% trasa)

Instalacja założona chyba w 2001 roku przez pierwszego właściciela przy przebiegu auta 90 tys.km.

Obecnie na liczniku 304 tys.km, parownik regenerowany przeze mnie 2x. Butla do wymiany w listopadzie 2011 bo kończy się legalizacja.

Poza tym jestem z gazu bardzo zadowolony, ponieważ nie posiada komputera i mogę ją ustawiać jak chce w każdej chwili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LPG: sekwencja

Producent: AG Centrum

Model: Sirocco

Wielozawór: Tomasetto

Reduktor: KME Silver

Zbiornik: 45 L (80%= 36L)

Listwa wtryskowa: Valtek

Data założenia: 19.07.2006

Ówczesny właściciel zapłacił 3001 pln

Spalanie: Miasto 16-17 L, trasa 11-12 L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość darekbryku

Ówczesny właściciel zapłacił 3001 pln

Spalanie: Miasto 16-17 L, trasa 11-12 L

 

cos tu nie tak ze twoje auto pali az tyle gazu, i to na sekfenci, lec do gazownika i wyreguluj spalanie, do 14 litrów w miescie, a 10 w tarsie taki silnik powinien brac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja tu nic nie da - tyle palą te potwory ;)

Są ciężkie (mosty, reduktor) - producent sam w mieście przewiduje spalanie benzyny na poziomie 14-15 L. Poza tym te wyniki były mierzone na krótkich odcinkach po mieście.

 

Trasa mi się ostatnio sprawdziła - 11,5 L LPG przy prędkościach 90 - 120 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania