Skocz do zawartości

tid


Gość Corsina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.Moja Tigra jak narazie bezawaryjnie mi służy a problem jaki mam może być banalny (proszę się nie śmiać) :-> otoż postanowiłam wymienić sobie podswietlenie konsoli środkowej w tygrysie ponieważ od początku nie działało :-( przejżałam strony i poradniki i do dzieła.Trochę sie namęczyłam ale pełen sukces..Postanowiłam od ręki założyć nowe żarówki do tida bo kiedyś w corsie padły i też trzeba było to zrobić.nietety po wymianie żarówek tid działa jedynie po włączeniu świateł... :cry::cry::-(:-( zabardzo nie wiem co może być nie tak.podobno mogą to być jakieś zimne luty albo uszkodzona wtyczka na płytce do przelutowania?? :?: niczego nie szarpałam na siłę wszystko jak z jajkiem-nie odpinałam tej wtyczki tylko odkręciłam daszek i wymieniłam żaróweczki. czy mogło coś wtedy ulec uszkodzeniu-?? dodam jeszcze że żaróweczki są inne tzn mają 1.2w zamiast 2w (takie akurat mieli w sklepie)ale to chyba nie ma wpływu na działanie wyświetlacza.wszystko działa prawidłowo temp data reg siły świecenia.ale dopiero po włączeniu światełek.proszę o wskazówki co z tym ustrojstwem zrobić-w najgorszym przypadku wymontuję i do elektryka :-/ nienawidzę jak coś nie działa w maszynie... :twisted: ...pozdrawiam. :-> :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się żę w elektronice nikt nie dłubał.radio jest fabryczne a jak rozbierałam konsole i tida widać było że nikt tego od nowości nie dotylał...jutro sprawdzę jeszcze wtyczkę może podczas przekręcania tida wypiął sie jakiś pin i nie działa :cry: Dzięki za info.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mogą to być jakieś zimne luty albo uszkodzona wtyczka na płytce do przelutowania??

 

To jest choroba i trzeba to zwalczać ;-) na płytce tida jest wlutowane gniazdo które się lubi rozlutować trzeba to wszystko zdemontować i przelutować wszystkie luty na gnieździe i po kłopocie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.tid sprawdzony-wtyczka ok piny na płytce przelutowane tid nie pokazuje żadnych błędów-bezpieczniki ok-niestety działa tylko na swiatłach-trudno trzeba poszukać używki.dzięki za wskazówki.pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jeszcze jutrodokładnie bezpieczniki ktoś kto miał podobny problem do mnie napisał że to była ich wina na oko są ok ale pod miernikiem powinno wykazać...podobno można zrobić zwarcie przy wymianie żarówek na led ale ja założyłam narwy 1.2 choć seria zaleca 2w.ale to chyba nie ma znaczenia.??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania