Skocz do zawartości

Pęknięty kolektor wydechowy. Tymczasowa naprawa


Gość nycer

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy, dziś zauważyłem, że mam pęknięty kolektor wydechowy. Oczywiście trzeba będzie poszukać innego. Ponieważ na chwilę obecną z kasą troszkę krucho zastanawiam się czy jest możliwość tymczasowego "połatania" obecnego kolektora. Myślałem o zapaćkaniu pęknięcia pastą uszczelniającą do wydechów i jakimś (jeszcze nie wiem jakim) wzmocnieniu łatania. Myślicie, że miałoby to szanse wytrzymać jakiś miesiąc? Olał bym temat, ale podobno przez taki kolektor wzrasta zużycie paliwa i a autko jest przymulone, więc szukam pomysłu na chwilową naprawę.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za spawanie kolektora mi zaśpiewali 200 zł :-o więc odpada. Nie obędzie się bez wymiany na używkę. Obdzwonilem,wszystkie olsztyńskie szorty i nigdzie takiego nie mają. Więc pozostaje allegro. Można kupić jakiś mocno wyelsploatowany za jakieś 70 zł z wysyłka lub ładniejszy za trochę ponad stówke. Tak chyba jednak będzie najtaniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy znalazłem na allegro ładnie wyglądający kolektor od Opla Tigry http://allegro.pl/90400196-kolektor-wydechowy-tigra-a-1-4-1-6-16v-i5152695280.html o tym samym numerze co mój. Tylko nie jestem pewien czy będzie dobry ponieważ posiada jakiś dziwny otwór we flanszy (między 2 a 3 rutą wylotową), którego u mnie nie ma, w uszczelce kolektora, którą już kupiłem też nie ma tam takiego otworu. Zamontowana była tam jakaś dziwna "puszka".

Myślicie, że mimo tego otworu będzie pasował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania