Skocz do zawartości

Astra po wypadku czy warto naprawiać?


Gość Pawell_17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawell_17

Witam

Jakiś czas temu miałem wypadek swoją Astrą G.

Dość mocno ucierpiał przód auta. Pogięte są podłużnice, sanki, pas górny, silnik wyrwany, pęknięta półoś. Dwie osoby mi mówiły że raczej nie warto tego samochodu robić. Jednak mój ojciec twierdzi że jest on w stanie sam go zrobić w domu w garażu :-| nie mając żadnych potrzebnych kluczy podnośników itp. Moim zdaniem raczej sami tego nie zrobimy, a teraz dać komuś samochód do naprawy to koszta będą bardzo duże. Panowie mógłby ktoś się wypowiedzieć czy warto ten samochód naprawiać? Poproszę o konkretne argumenty żeby rozwiązać mój spór z ojcem.

 

03d47d23b0705014m.jpg a2b5aa9ef67409b6m.jpg

04a2592e5e68a75am.jpg

0ce0cefaa1a0379am.jpg

e74435704143e06em.jpg

5b34661c826c847am.jpg

5dd2dc1f7fe89bedm.jpg

9995ce56e1b0f22fm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. koszty będą ogromne

2. do naprawy takich uszkodzeń potrzebna jest płyta podwoziowa, na której trzeba naciągnąć podłużnice żeby wogóle dało się bezproblemowo przykręcić sanki, a potem ustawić geometrię zawieszenia

3. wyklepać byle jak, nie mając narzędzi (rozpieraki hydrauliczne, haki itp) każdy potrafi, ale auto ani nie będzie bezpieczne, ani nie będzie jechać tak jak trzeba - będzie NIEPRZEWIDYWALNE na drodze

 

To co stoi sprzedać tak jak jest i kupić inne. To najrozsądniejsze wyjście.

 

http://www.wykop.pl/link/1330439/jak-wyglada-prostowanie-ramy-auta-po-wypadku/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sosik1111

kolego nie chciał bym tym autem jechać 150 na autostradzie i zeby koło ci sie urwało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że za 400-650 eur idzie wyrwać od Niemca Astre G bynajmniej nie waloną a załóżmy zaniedbaną pod kątem mechanicznym. Tj. stuki w zawieszeniu, ewentualnie z sprzęgłem na wyczerpaniu.

 

Nie wiem czy nie taniej było by kupienie takiego autka a Twojego potraktować jako dawcę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawell_17

Witam Panowie

Decyzja zapadła samochód sprzedaje w takim stanie jaki jest. Wyciągnąłem prawie całą instalacje gazową, prócz butli. No i cewkę którą miałem prawie nową.

Co do kupna drugiego auta to wiem że w Niemczech można za 500Euro wyrwać coś, ale mieszkam w Białymstoku więc koszty przyprowadzenia takiego samochodu to dość sporo wychodzi. Chyba że znacie kogoś kto mógłby pomóc w takim ściągnięciu.

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. ;)

 

[ Dodano: 2015-07-05, 13:36 ]

Autko sprzedane można temat zamknąć. Szukam chyba bertony albo Vectry B,zobaczymy jak pójdzie.

 

P.S Nikt na forum nie sprząta :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania