Skocz do zawartości

opel corsa C 1.2 dziwny kleko


Gość Arkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępnie chciałbym powiedzieć, że powielam temat który założyłem wcześniej ponieważ tamten wątek chyba umarł bo brak odzewu. Mam taki problem w w/w aucie, że nie zawsze ale stosunkowo często pojawia się dziwny klekot - auto chodzi jak typowy diesel. Co do ciśnienia oleju to jest ok - było sprawdzane manometrem. Po zdjęciu pokrywy zaworów i kręceniu rozrusznikiem olej sika z kanału po łańcuchem - to zauważyłem. Dźwięk pojawia się nie zawsze ale jak się pojawia to przy nagrzanym silniku i nie tra ciągle inaczej mówiąc pojawia się i znika raz jest głośniejszy raz cichszy raz dłuższy raz krótszy. Wstawiam link to filmiku z tym dźwiękiem może wy mi podpowiecie co jest pięć? Dla mnie dobiega to z okolić kolektora ssącego co by tam miało tak klepać - wtryski?? Podczas klekotania odpinałem je kolejno a dzięki jak był tak był wiec to raczej eliminuje. Auto normalnie jeździ ma kopa odpala na strzał ogólnie ok tylko ten klekot ;///

 

 

http://www2.zippyshare.com/v/QrFiN6RD/file.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tego nie napisałem fakt. Łańcuch wymieniony był rak temu bo dawał o sobie znać. Ale sprawdzałem też jego napięcie jak mówisz po zdjęciu dekla i jest ok. A Tb ten dźwięk pasuje na rozrząd?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś tutaj wrzucić ten filmik ?

 

[ Dodano: 2015-04-30, 19:37 ]

Ewentualnie mogę Ci to na maila podesłać jeżeli sie zgodzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tam wrzucam daj parę minut.

 

[ Dodano: 2015-04-30, 20:07 ]

Dodało się ale looknąć będzie można dopiero za jakiś czas. Podeślę tutaj link jak byś mógł to looknij co to może być.

 

[ Dodano: 2015-04-30, 21:27 ]

Arkoś a ściągnąłeś ten filmik z zyppishare i nie możesz odtworzyć czy nie możesz bezpośrednio ze strony? Wrzuciłem na wrzutę pojawił się komunikat że będzie on dostępny za kilka godzin dopiero.

 

[ Dodano: 2015-05-02, 10:47 ]

Daje link do filmiku z tym dźwiękiem na wrzucie.

 

http://w310.wrzuta.pl/film/5dr1ASrpSaA/opel_corsa_c_1.2_dziwny_klekot_silnika

 

[ Dodano: 2015-05-03, 10:23 ]

http://w310.wrzuta.pl/fil..._klekot_silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama sytuacja byla w corsie 1.0 mojej mamy, klekot trwal bardzo dlugo, Nic z tym nikt nie zrobil po okolo roku lancuch przeskoczyl no i silniczek do wyrzucenia ze wzgledu na koszty naprawy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nasila się po odkręceniu korka wlewu oleju to sprawdzałem. Sam łańcuch był wymieniany około roku temu po zdjęciu pokrywy zaworów łańcuch jest napięty, chyba że poszcza napinacz hydrauliczny. Tak czy inaczej co polecacie zrobić?

 

[ Dodano: 2015-05-04, 19:35 ]

Da się jakoś sprawdzić czy to nie któryś z popychaczy? Choć na mój gust to nie klepie klawiatura - wg mnie szklanki klepią inaczej a tu auto chodzi normalnie jak diesel, ale to tylko moje zdanie. Macie jakiś patent na sprawdzenie popychaczy?

 

[ Dodano: 2015-05-05, 20:58 ]

Nikt dalej nie podpowie? Dodam jedną rzecz po wymianie rozrządu pali się check. Jest to błąd P0340. Auto jeździ normalnie przyspiesza itp tylko pali się check. Podejrzewam, że mechanik który wymieniał rozrząd nie miał blokad i zle ustawił koło impulsowe ale auto jeździ tak od dłuższego czasu a klekto jest od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania