Skocz do zawartości

Bus poszukiwany


Gość Dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę założyć firmę i potrzebuję do tego celu busa. Powinien być nie za duży, budżet na zakup to 20 tysięcy. Chcę coś niezbyt starego od rocznika 2000 w górę, żeby się nie psuło zbytnio. Rozważam Nissana Primastar lub Mercedes Vito, w grę wchodzą również inne marki i modele. Czekam na wasze opinie o tych samochodach jak i silnikach montowanych w nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm warto rozważyć również IVECO, wszystko zależy ile miejsc siedzących potrzebujesz oraz czy jesteś w stanie lekko przekroczyć budżet. U nas w firmie jeżdzą IVECAMI od 20 lat. Tyle, że są to dostawczaki. Był Sprinter, ale częściej siadał na polskich drogach.

 

Jeśli coś z mniejszych Cię interesuje, to za tą cenę VW Transportera dostaniesz, może nawet 2001. Młodszych bym nie szukał, bo za tą cenę to podejrzanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca siedzące to tylko te z przodu potrzebne. Za te pieniądze dostane Transportera T4 ale to poniżej 2000 rocznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami serwisuję tabor kilku Ducato i Masterów

ale to w budzie Max i silnikami 2,5 czy 2,8 (tdi i jtd)

Modele dostępne są też i w "króciakach" i z mniejszymi silnikami

tyle że są ciut szersze od wymienionych wyżej.

Pojemność odpowiednia, wytrzymałość na przebiegi nie najgorsza i cena w miarę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze dostane Transportera T4 ale to poniżej 2000 rocznika.

owszem, ale mające jeszcze te wieczne silniki tdi

obecne tdi są duzo bardziej wrażliwe na kiepskie paliwo oferowane w polsce

opinia mojego kolegi, mechanika

 

ja bym poszedł w vw transportera - bardzo tanie części, bardzo dobre diesle i bardzo duże przebiegi międzynaprawcze (silniki i skrzynie)

jedno t4 serwisowane przez kolegę ma na zegarach 640.000

nie ma sie o co czepić w kwestii 90kM 1,9tdi

jedynie turbina była wymieniana, ale podejrzewam że po prostu sie zużyła, bo przebieg słuszny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja praca będzie wymagała troszkę nowszego auta niż T4, tak do klienta w sypiącym się aucie nie wypada

 

 

czytałem opinie o Mercedesie Vito i nie są zbyt pochlebne ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.audi.a6

witam ja również polecam t4 sam użytkowałem i nie dam złego słowa powiedzieć, a znajomi mają firmy transportowe i jeden z nich przeskoczył na t5 a drugi na vivaro i bardzo szybko wrócili do nieśmiertelnych t4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z busow to bym bral t4, jak zamałe to sprintera, ale będzie w gorszym stanie

 

t4 jest mocneijsze i trwalsze od t5, vito jest fajne ale troche słąbej jakości jak na mercedesa

 

odradzam wynalazki typu ople vivaro, renault trafic - jezdzilem trafikim z 2008 roku i co meisiac do serwisu auto jezdzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania