Skocz do zawartości

[Calibra - c20ne] - Nie odpala na pb i lpg po postoju


Gość Szosuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Opla calibrę 2.0 8v z lpg. Problem jest następujący, Calibra wcześniej chodziła dobrze. Co prawda na benzynie, bez trzymania gazu gasła, albo falowały obroty. Na gazie trzymała jakieś 2 tyś obr. Ostatnio dostałem pracę jako kierowca i jakoś w 2 dzień świąt postawiłem cali pod domem (przyjechałem normalnie na kołach i wgl). Otworzyłem maskę, spuściłem wodę z chłodnicy (bo kilka dni wcześniej strzeliła mi chłodnica i płyn uciekł). Po spuszczeniu wody pojechałem w trasę, po jakiś 5-6 dniach, może troszkę więcej chcialoem ją odpalić, a tu zooonk.. Kręci, ale nie odpala.. Raz odpaliła, to zaczęła chodzić na dwa gary, postrzelała i zgasła. Teraz jak załapie i odpali (raz na 30 kręceń rozrusznikiem z przerwami) chodzi jak czołg, strzela wydechem, nie wkręca na obroty, bo po dodaniu gazu maks wskoczy do tysiąca i dalej stoi , a po chwili gaśnie.. no i ją zalewa... bo czuć w kabinie benzyne.

Co to może być za problem? Kable zapłonowe zmieniałem, świece tak samo , kopułkę i palec sprawdzałem. Zdjąłem nawet pokrywę silnika i sprawdzalem wałek i lozyska wałka lecz wszystko całe, rozrząd również na swoim miejscu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc problem zdiagnozowany, na pasku nie było kilku zębów, po wymianie i ustawieniu rozrządu chodzi. Lecz teraz mam taki problem, a raczej problemy. Na benzynie chodzi jedynie na 2/3 gary, po przełączeniu nie ma tego problemu i chodzi na wszystkie. W czym może tkwić problem? Dodam że na benzynie bez trzymania gazu gaśnie, muszę trzymać na gazie i jak gaśnie zapala się kontrola od silnika (check)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania