Skocz do zawartości

Bezpiecznik Tigra


Gość MalaMi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Mam problem wczoraj nagle wywalilo mi bezpiecznik od wycieraczek.Na pocztaku było ok sprysnełam i wywaliło zmieniłam jeszcze 3 razy i czy ich używałam czy nie paliło go może ma ktoś jakiś pomysł??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A w tym pierwszym to co mogło to spowodowac??Bo było ok

 

[ Dodano: 2010-04-19, 22:35 ]

chodziło mi o 2 czemu pobiera wiecej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcić wycieraczki, zdemontować podszybie (jeśli jest, a zapewne jest), wymontować mechanizm wycieraczek, rozebrać, oczyścić lub wymienić zużyte elementy, nasmarować i zamontować

przed wymontowanie całego mechanizmu można jedynie zrzucic ramię główne z przekładni silnika i "na luźno" uruchomić wycieraczki

jeśli wywali bezpiecznik, to zwarcie w silniku

jeśli nie wywali, to opór na mechaniźmie wycieraczek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos tylko wiesz co ja tam zaglądałam jak filtr wymieniałam i wszystko było ok dlatego tak samo nie sprawdziła się Twoja teza a propo czsówek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich modelach Opli problem jest w samych osiach gdzie jest przykręcone ramię pióra wycieraczki zrób tak jak ArKos proponował mechanizm na stół rozebrać i dokładnie rozruszać oś do których są przykręcone ramienia wycieraczek mogę dodać że miałem już parę takich przypadków i tylko w jednym mechanizm był tak zapieczony że poszedł do wymiany, pozostałe można było rozruszać, co ciekawsze to cholerstwo praktycznie jest nierozbieralne lekkimi siłami a przy użyciu większej siły pęka obudowa osi cwaniaki w GM zrobili to z aluminium i dlatego się to zaciera, alum oksyduje proszkuje się i wynikiem tego jest zatarcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

MałaMi albo jak nie chcesz rozbierać wszystkiego na części pierwsze to chociaż popsikaj takim smarem w sprayu elementy łamania ramion, czyli te plastikowe przeguby. Smar w sprayu ma właściwości penetrujące coś jak WD-40, tylko po zaschnięciu pozostawia warstwę smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania