Skocz do zawartości

Opel Astra H nie działająca klimatyzacja


Gość naraku32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki to nietypowy problem.

Po włączeniu klimatyzacji na panelu świeci się kontrolka lecz sprężarka nawet nie "kichnie".

Nie reaguje na przycisk z panelu. Przekaźniki i bezpieczniki sprawdzałem.Po wyjęciu przekaźnika sprężarki i włożeniu w jego miejsce dwóch drutów sprężarka się załączyła (oczywiście druty zwarłem na krótko), po włożeniu przekaźnika nic.

o co w Tym wszystkim chodzi?

Bedąc na "diagnostyce" gościu mi powiedział ze komputer nie widzi panelu i przekaźnika klimatyzacji.

Sprawa błacha czy poważna ? u "mechesa" stał tydzień i nic nie zrobił :(

Chodzi o coś z sterownikiem czy bardziej chodzi tu o instalacje? a może któryś podzespół klimy popsuty ?

Przekaźnik przyłożony do akumulatora zwiera, ale włożony w miejsce w skrzynce bezpieczników juz nie.

Przy napięciu 12V zwiera, po włożeniu przekaźnika napiecie było 8,5V niekiedy nawet spadało. Układ jest raczej szczelny ponieważ zrobiłem test maszyną BOSCH-a i wytworzyła próżnie i normalnie nabiła czynnik. Czynnika było 0.155kg a teraz mam go w układzie 0,500kg

Na czujniku ciśnienia jest 5V.

Po podłączeniu KTS-em i sprawdzeniu wartosci rzeczywistych nic nie reaguje na przycisskanie guzika od klimy a guzik sie świeci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naraku32

ArKos, patrze po google i głupieje, teraz wiem gdzie sie znajduje, odpiąłem kable stamtad ale tylko kostke, nie szarpałem sie zeby wyjąc je ze sterownika, a to co zaznaczyłem na zdjeciu to co to jest ? Myślałem ze w lewym narozniku zderzaka znajduje sie sterownik silnika.

Czytałem coś ze ECU ma jakas role w tym, a ja miałem błąd " Nieprawidłowa identyfikacja pojazdu z ECU deski rozdzielczej P1616 "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania