Skocz do zawartości

Opel Astra G Z14XE 2003 1.4 - Wysokie obroty na jałowym bieg


Gość goblins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniałem uszczelkę kolektora ssącego w Astrze 2003 z silnikiem Z14XE Pb/LPG i po odpaleniu silnika utrzymują się obroty około 2tytś. Starą uszczelkę zanim wymontowałem sprawdziłem jaki momentem jest dokręcona (zwiększałem moment na kluczy aż do momentu ruszenia się śruby) i wyszło mi że jest poniżej 20Nm po przy wartość 17Nm zaczęła się dokręcać śruba. Czytałem ze kolektor dokręca się z momentem 22Nm (ale chyba kolektora do silnika) nie wiem czy w tym jest tak samo (śruby o którą mi chodzi to łączące puszkę kolektora z częścią kolektora zawierająca wtryskiwacze taką krótką). Skręciłem na śruby o wytrzymałości 8.8 momentem 18Nm (jak skręcałem na stare śruby to przy 18Nm 1 się urwała ale dało się wykręcić). Czyściłem benzyną ekstrakcyjną przepustnicę i wkręciłem ja na starą uszczelkę ale posmarowałem ją Dilko i przykręciłem momentem 18Nm (nie wiem czy wystarczy proszę podać jeśli jest inny wymagany). Czy moje zwiększone obroty to wynik nieszczelności kolektor/przepustnic czy jakaś inna usterka (jakimi monetami należy dokręcać w/w elementy w silniku Z14XE). Czy można jakoś to zdiagnozować i jak najlepiej by było to zrobić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje zwiększone obroty to wynik nieszczelności kolektor/przepustnic

 

pewnie tam tkwi problem weź plaka i na uruchomionym silniku tryskaj w okolice uszczelek jak zmienią się obroty tam masz coś nie teges, momenty dokręcania śrub z tego co pamiętam były opisywane w poradnikach a jeśli nie to Arkos ma to w małym palcu i pewnie udzieli Ci sensownej odpowiedzi., a tak na marginesie klucza dynamometrycznego używam tylko w kwestii wymiany UPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania