Skocz do zawartości

Zaworek zwrotny spływania oleju w silniku Z12XE (Corsa C)


Gość slawek7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to nazwać, ale co może być przyczyną że jak samochochód postoi np przez noc to rano po odpaleniu dłużej świeci kontrolka oleju.

Zastanawiałem się czy jest np f filtrze oleju jakiś zawór zwrotny, albo to coś poważniejszego.

Silnik Z12XE w Oplu Corsie C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak pojechałem wymieniać olej (sam nie robię tego bo nie mam co potem z nim zrobić) to gośc powiedział że on wie lepiej co się wlewa do tego silnika i mam dać mu robić swoje.

 

A możesz mi powiedzieć co może być tego przyczyną, dlaczego tak jest i co ma olej do tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli olej jest zbyt gęsty, to dłużej dociera w każdy zakamarek silnika. Powietrze jest ściśliwe, olej nie. Im szybciej dopłynie wszędzie tym szybciej powstanie wymagane ciśnienie oleju. Tak naprawdę używam potocznego sformułowania "gęstość" a powinno się używać lepkość, bo to jest wyznacznikiem w tym przypadku.

Najrzadszy jest syntetyk, gęstszy półsyntetyk a najgęstszy jest mineralny. Ty masz półsyntetyk, a producent zaleca syntetyk.

Konkretnie w ASO wlaliby Ci olej DEXOS-2 - ACEA A3/B4-04/C3 , API SN/CF.

Jest to olej "longlife" ale ja bym wymieniał co 10.000km gdyby to było moje auto.

 

Nie wiem ile macher Ci podliczył za wymianę oleju, ale moja ASO w promocji wymienia olej za 199,- brutto. Oczywiście w cenie jest olej Dexos-2 oraz oryginalny filtr oleju GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 20 + koszty oleju i filtra, oczywiście wszystko na miejscu.

Zmienię jedak olej, dla swojego dobrego samopoczucia. Teraz zmiana jest w gatunku oleju. Czy wystarczy go tylko zlać, czy zalać 5W40 i po przepłukaniu wymienić na docelowy 5W40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania