Skocz do zawartości

Świece zapłonowe - inna ciepłota świec, inny odstęp elektrod


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Użytkownicy, zwracam się do Was z następującym pytaniem:

 

Jestem w posiadaniu silnika 2 suwowego (do motorówki) i od nowości jak go kupiłem ma on pewien dziwny objaw, ale nie o tym. Szukałem różnych przyczyn tego objawu i w sumie znalazłem dość błachy (inne świece są wkręcone, niż rekomenduje producent silnika na naklejce). Sprawdziłem parametry świecy którą mam obecnie i którą rekomenduje producent, otóż różnice są w :

 

Odstępie między elektrodami

Ciepłocie świeć.

 

Jeśli chodzi o odstęp między elektrodami, obecne wkręcone świece mają 0.7mm natomiast producent rekomenduje świece o odstępie elektrod 1.0 mm.

 

Jeśli chodzi o ciepłość świec, obecnie mam założone świece bardziej cieplejsze niż rekomenduje producent.

 

I dochodzimy do sedna, jakie Waszym zdaniem mogą być objawy zachowania silnika patrząc na te różnice w parametrach świecy.

 

Nie ukrywam, że obecnie silnik chodzi praktycznie idealnie, ale ma pewien jeden malutki problemik. Ponieważ nie chciałbym sugerować odpowiedzi, chętnie zapoznam się z Waszymi sugestiami. Prawdopodobnie i tak wymienie świece na te co rekomenduje producent, ale nie wiem kiedy znów będę mógł wytestować go na wodzie, dlatego mam czas na posprawdzanie wszystkiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zły parametr ciepłoty mogą występować wypadania zapłonu ale to tylko jak się zagrzeje na zimnym powinien pracować równo, odstęp elektrod nie jest aż tak bardzo istotny a uwarunkowany jest skutecznością układu zapłonowego czyli z jaka mocą cewka potrafi pracować i podawać iskrę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieca.jpg

 

swieca3.jpg

 

swieca2.jpg

 

Tak wyglądają nowe świece po około 2 h pracy silnika. Są to te świece cieplejsze. Moim zdaniem chyba jest to przyczyna, czemu wypada zapłon na wysokich obrotach. Szczególnie po izolatorze chyba jest to widoczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że ta przerwa tez jest za mała też bym ja troszkę większą zrobił z 0,7 do 1 mm zgodnie z zaleceniami producenta a świeca jak się zagrzeje to te elektrody się do siebie zbliżają i tez możne występować taki efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania