Skocz do zawartości

Usunięcie korozji


Gość witek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość witek1985

Witam Panowie, posiadam golfa 3 i mam kilka miejsc gdzie "rudy" dopadł zrobiły się delikatne wybrzuszenia na blasze. Chciałbym to jakoś usunąć i mam zamiar zrobić tak: zeszlifować skorodowane miejsca papierem ściernym ile się da najwięcej, pomalować minią, i następnie wgłębienia uzupełnić szpachlą, usunąć nadmiar szpachli i pomalować lakierem. Dobrze robię czy coś pominełem? Będę to robił pierwszy raz więc proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w kolejności prace jakie masz wykonać

1. wyczyścić skorodowane elementy szczotkę papierem jak wolisz najlepiej tak by nie było rdzy

2. zamalować podkładem reaktywnym który zwiąże się z resztą rdzy

3. podkład

4. szpachlowanie szlifowanie na gładko

5. podkład

6. farba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1985

ok administrator ale podkład to znaczy co? bo mam coś takiego w sprayu jak popsikasz to leci taki biały aerozol to jest to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam coś takiego w sprayu jak popsikasz to leci taki biały aerozol

Ja też. I pisze na tym PIANKA DO GOLENIA.

 

A tak serio: weź chłopie przeczytaj na etykietce co to jest, bo równie dobrze to może być jakiś siuwaks do usuwania pryszczy z worka mosznowego... A jak nie pisze albo nie wiesz to to wywal i kup podkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość krzysiek30121986

zeszlifuj szlifierka tak zeby nie narobic dzior najlepiej jak sie da na to kup podklad anty korozyjny(epoksydowy)mieszasz go 1do1 bez rozpuszczalnika dajesz cieniutka warstwe mgielke czas schniecia 5 do 10 min na to szpachlujesz jak juz wyszlifujesz szpachelek podklad wypelniajacy polacam dold car dobra cena i jakisc nie najgorsza podklad obrabiasz na mokro papierkiem 360 800 jezeli kolor jest jasny np srebro 1200 i gotowe pod malowanie na gotowo baza lakier bezbarwny lub akryl pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania