Skocz do zawartości

Blaupunkt nie działa remont


Gość przemek112

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek112

Witam ostatnio zakupiłem wzmacniacz Blaupunkt GTA 4 Special 750watt wszystko prawidłowo podłączyłem + mam z akumulatora, -mam z ramy a remont z radia lecz problem polega na tym że wzmacniacz działa bez remont nie wyłącza się co zrobić aby się wyłączał. Czy przez zastosowanie włącznika nie stracę na napięciu????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakupiłem wzmacniacz Blaupunkt GTA 4 Special 750watt

 

Reklamuj w sklepie ten wzmacniacz, jeśli nie masz gwarancji możesz zastosować przekaźnik który będzie sterowany sygnałem remote z radia a sam przekaźnik będzie odcinał wzmacniacz od akumulatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, że KAŻDY styk przy dużym obciążeniu prądowym powoduje spadek napięcia. Nie oszukujmy się, ale we wzmacniaczach samochodowych kończy się to zniekształceniami - np charakterystycznym pierdzeniem zamiast prawdziwego basu.

Takie skoki prądu na styku będą go grzały. Wiesz, że wzmacniacz może łykać przy porządnym basie 50-60A i wiesz, że brak prądu = zniekształcenia.

 

Wiesz też jako elektronik, że taka naprawa kosztuje kilka złotych, bo przekaźnik ma sklejone styki lub ktoś je zmostkował... Po co więc półśrodki i kombinowanie z przekaźnikiem za 6 dych, jeśli wzmaka da się naprawić za niecałą połowę tej kwoty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę z Tobą dyskutował na tematy elektroniczne, nie znam się nie potrafię.

:

W tym wzmacniaczy jest bezpiecznik 25 A i Ty chcesz przez niego przepchać 50 A kurde potrzebował byś taki zapodajnik z bezpiecznikami :lol::lol::lol::lol:

 

 

Kolego Przemek112 z Arkiem nie wygrasz naprawiaj ten wzmacniacz :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to wygrasz nie wygrasz. Zasady. O to chodzi.

 

Bez urazy przyjacielu, ale:

 

W tym wzmacniaczy jest bezpiecznik 25 A i Ty chcesz przez niego przepchać 50 A

 

Są 2 bezpieczniki po 25A - popatrz w schemat. Osobno przód osobno tył jest zabezpieczony. Razem więc 50A. I zapewne zgodzisz się ze mną, że tego typu bezpieczniki nożowe mając pewną bezwładność elektryczną będą w stanie w czasie dziesiętnej czy dziesiętnych sekundy przepuścić 60-70A i nie zjarać sie.

 

20_1207768632.jpg

 

naprawiaj ten wzmacniacz

Tu się zgadzam i za to postawię ci piwo, tylko przyjedź :mrgreen::-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania