Skocz do zawartości

Szyby parują ale niby płynu nie ubywa


Gość sebik2345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebik2345

Witam zauważyłem ze szyby mi parują jak nastawie ogrzewanie na przednia to niby nie paruje i boczna od kierowcy ale od pasażera tylne,tylne zwłaszcza to masakra,nie zauważyłem nigdzie żeby było mokro pod dywanikami ani od pasażera ani od kierowcy,płynu też nie ubywa,filtr przeciw pyłkowy wymieniony,samochód który opisuje to fiat bravo z 98 roku silnik 1.6,czy jest możliwe że to nagrzewnica?czy coś innego?gdzie w bravce znajdują się kanały wentylacyjne?bo czytałem że mogą być pozapychane,jak ustawić obieg zamknięty czy otwarty? ten samochód mam od par dni ale nie wiem jeszcze wszystkiego a już jestem załamany,jak rozebrać w razie czego deskę aby się dostać do nagrzewnicy?,bo rozumiem że trzeba? Bardzo dziękuje a pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć w samochodzie. Nie musi być mokre na dywanikach - wystarczy dziura w podłodze lub brak korka i od spodu gąbka pod wykładziną nasiąka.

Najprościej: garaż, farelka, max temperatura i kilka godzin suszenia przy uchylonych szybach.

 

możliwe że to nagrzewnica?

Jesli nie ubywa płynu to nie. Poza tym jeśli cieknie, to na przedniej szybie tworzy się tłustawa warstwa niezależnie od tego jak się ustawi nawiew, i w aucie czuć słodkawy zapach.

 

jak ustawić obieg zamknięty czy otwarty?

W obiegu zamkniętym wilgoć krąży w aucie. Lepiej otwarty - jeśli nie ma deszczu to wilgotność na zewnątrz jest trochę niższa.

 

jak rozebrać w razie czego deskę aby się dostać do nagrzewnicy?,bo rozumiem że trzeba?

Wyżej napisane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo wilgoci w samochodzie tak jak pisał Arek jeśli masz klimę możesz włączyć klimę ona bardzo dobrze osusza powietrze nawet jeśli jest wymieszane z gorącym powietrzem z nagrzewnicy, mnie jak szyby zaparują a dzieje się to tylko jak mam komplet pasażerów to włączam na chwile klime i para znika z szyb i mam na myśli tylne boczne szyby bo przód wiadomo jest dobrze wydmuchany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebik2345

może zdam głupie pytanie ale jak właczyć klime w bravo?i do czego jest suwak przy pokrętłach nawieu jak kupiłem był ustawiony na srodku a jak go ustawic,podejrzewam ze ten suwak to jest ten obieg zamkniety otwarty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zdam głupie pytanie ale jak właczyć klime w bravo?

 

skoro się pytasz to jej nie masz, ten suwak to jest zmiana obiegu powietrza przesuwając w lewo masz obieg powietrza zasysany z zewnątrz przesuniesz w prawa obieg zamknięty i gwarancja parowania szyb czasem złe samopoczucie zalecane jest by ten obieg był zawsze zewnętrzny, sprawdź jak wygląda wlot powietrza, otwórz maskę i po prawej stronie pod podszybiem jest kratka czy tam nie ma jakiś mokrych liści czy innego syfu to się tam od czasu do czasu czyści, miałem podobny przypadek że tam było tak zawalone że mimo obiegu zewnętrznego powietrze krążyło w środku a z szyb to woda strumieniami leciała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania