Skocz do zawartości

Opel Astra G muli po szybkim wciśnięciu gazu, słaba...


Gość Radzikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radzikkk

Auto: Opel Astra G 1.4 16Vben+gaz IIgen 1998r 180k km, nadwozie combi wersja bida jakich mało;)

 

No więc w mojej Astruni coś nie tak, po nagłym dodaniu gazu samochód po prostu się dławi i potrafi zgasnąć

przy delikatnym dodaniu gazu gdy wkręci się powiedzmy do tych 1700obr/min dalej już się wkręca normalnie.

Samochód ogólnie ma muła jak by jej czegoś brakowało, bo nawet po wkręceniu na obroty i strzale ze sprzęgła auto z trudem zamieli na trawie i ledwo przyspiesza.

 

Nie wiem co robić... Sprężanie dobre, kat raczej czysty bo dzisiaj odkręciłem cały wydech i sprawdzałem jak chodzi bez niego i bez różnicy... Cewki testowane dwie... Na gazie było to samo, obecnie nie pracuje na gazie gdyż zaciął się silniczek od doprowadzania gazu do dolotu. Dodam że auto trzyma ok 90st temperatury ale nie przekracza jej, nie ubywa płynu chłodniczego więc wykluczam U.P.G.

 

 

Nie wiem już co z nią zrobić pomocy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radzikkk

No właśnie się zastanawiam nad mapsensorem, generalnie ze zdjętym dolotem bez różnicy. A dolot takto szczelny, jeszcze niedawno wymieniana uszczelka pod przepustnicą ;/

Da się jakoś zdiagnozować mapsensor? Czym to zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radzikkk

Rozumiem, a jakieś inne tezy? Jak już uda się go rozbujać na benzynie to gaz się ogarnie ... W środku auta słychać takie bryyy bryy bryyy po włączeniu zapłonu, czy to pompa paliwa? Może filtr zapchany i nie pompuje dostatecznie dużo beny?

 

[ Dodano: 2013-12-09, 21:20 ]

A może to wina świec? Auto mam od nie takiego dawna i nie wiem kiedy były ostatnio zmieniane, do głowy przychodzi mi również zły kąt wyprzedzenia zapłonu bo gdy auto schodzi z obrotów to strzela...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź a raczej zaślep EGR jeśli jest w tym modelu, można tez sprawdzić świece wizualnie jak jest potrzeba to wymienić, reszta Arkos napisał bo mapsensor jest odpowiedzialny za przyspieszenie, a szczelność dolotu w tym przypadku nie ma większego znaczenia bo nie ma tam przepławki dane ciśnienia są pobierane między zaworami a przepustnicą czyli map jest na kolektorze ssącym no chyba że masz uwalona uszczelkę pod kolektorem ale można to sprawdzić, kupujesz środek do czyszczenia gaźników i po uruchomieniu silnika sikasz wszystkie połączenia dolotu jednocześnie wsłu*** ojejciujejciu! ***ąc się czy obroty silnika się zmieniają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jutro spróbuję zaślepić EGR'a tak występuje w tym modelu. Przedmuch na kolektorach raczej wykluczam bo jak zatkam ręką dolot przepusnicy to auto gaśnie na dotyk nie słychać najmniejsych świstów zasysania lewego powietrza.

 

Świece wyczyściłem, wywaliłem atuator od gazu który był walnięty i zastąpiłem doraźnie ręczną regulacją z gazu 1-wszej generacji i mam wrażenie że lepiej chodzi na gazie niż na benzynie. Jest spora różnica pomiędzy tym co było a tym co jest. Auto na wysokoch obrotach ogólnie wkręca się jak należy tylko od dołu muli nie wiedzieć czemu. Kompa odłączałem na noc ale bez zmian. Pozostaje albo EGR albo mapsensor... Albo już nie wiem co ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tez być wina złej regulacji LPG ECU się rozkalibrował i ma teraz problem z benzyną, i w tym wypadku odłączenie akumulatora nic nie daje jedynie zalać benzyna i pojeździć na samej benzynie powinien się dostosować do nowych parametrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stanie określić jak długo się kalibruje ECU? Bo od kąt mam problem z LPG to właśnie na benzynie cały czas pracowała bo próbowałem się uporać z tym problemem. A na codzień nie jeżdżę nią bo się po prostu prawie nie da... Dorwałem Map sensor spróbuję podmienić i zobaczymy efekty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania