Skocz do zawartości

chlapacze


Gość zbigniew007

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie na co najlepiej montować błotochrony nity czy wkręty prosze o porady czy są jeszcze jakieś inne metody

 

Oryginalnie w nowych dodawane są blachowkręty... ja swoje montowałem na wkręty ale łapałem do nadkola plastikowego żeby nie roić dziur na nadkolach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA proponuję montaż na wkrętach które zawsze możesz odkręcić lub dokręcić a co do nitów to do demontażu musisz mieć wiertarkę, sama metoda czy wkręt czy nit nie zmienia sposobu montażu, swoja droga gdzie to to chcesz zamontować do Zafiry ? pierwsze śniegi i tego nie ma, nowoczesne samochody są tak konstruowane że nie potrzebują wynalazków poprzedniej epoki bo napewno pamiętacie jak bez takiego fartucha to nawet na przeglądzie samochód odpadał :lol:

Wracając do fartuchów to kup oryginalne bo są z elementami montażowymi coś takiego jak TO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

kolego Grzes997 tak do zafiry ja kupiłem takie z gumy one są bardzo elastyczne i letko sie wyginają . mieszkam na wsi i wkuża mie to ze jak wracam z myjni to nim dojade do domu to auto jest już uświgunione od błotka z kół

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbigniew007

załoze je zobacze jak bedą sie spisywać i co bedzie w zime dałem za nie 50 zl tak ze jak urwie sie w zime to nie bede żałował dzieki Grzes997 na wiosne napisze ci swoją opinie na temat tych chlapaczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... tak z ciekawości podjedź do najbliższego ASO VW/SEAT/AUDI/SKODA

 

Koncern VAG używa takich specjalnych spinek do chlapaczy, jest to montaż bezinwazyjny czyli nic nie wiercisz ani nie przykręcasz. Jest to w Polo mojej mamy, demontowalne, łatwe w użyciu. Sprężysta blaszka w kształcie "U" z 2 ostrymi pazurkami jest montowana na rancie błotnika i trzyma cholernie mocno. Demontaż to podważenie wkrętakiem i lekkie rozszerzenie blaszki. Tak to wygląda:

 

ch016.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania