Skocz do zawartości

ustawienie rozrządu stilo 1.6


Gość zbigniews58

Rekomendowane odpowiedzi

Są przypadki, gdy na kołach albo silniku nie ma żadnych znaków, ale w takim przypadku musi być możliwość zablokowania ich w jakiejś pozycji.

Przykład:

 

7013969700_1350982980.jpg

 

To jest Peugeot. Nie ma cech na silniku ale zaznaczone jest gdzie należy zablokować koła rozrządu poprzez włożenie blokad (lub śrubek o których wcześniej pisałem).

 

Zrób dokładne zdjęcie swoich kół rozrządu i pokaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

rozrzad-2_hxpxswn.JPG

 

Koła wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciu . U mnie nie możliwości żeby zrobić zdjęcie- mało miejsca

 

[ Dodano: 2013-10-13, 14:51 ]

images?q=tbn:ANd9GcQ9UTTOsNDaRMaaIoL-MxwL-f3z8HgKLE8JHXRBGwcoYwqhlRbs

tak wygląda samo koło

 

Dodam że przejrzałem dokładnie i na obudowie nie ma żadnych cech do ustawienia kół, koła wałka wydechowego i ssącego są identyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chili sprawdzę. Kolega Grzes997 napisał że może znajdzie jakieś info więc czekam. A takie pytanie odnośnie tego rozrządu ustawiając pierwszy tłok w najwyższym punkcie (od wałków rozrządu) wszystkie zawory powinny być domknięte czyli teoretycznie jest możliwość sprawdzenia czy rozrząd jest przestawiony na podstawie luzów zaworowych? Na każdym zaworze powinien być jednakowy luz sprawdzając go szczelinomierzem dobrze myślę czy się mylę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opis wymiany ale tylko za pomocą blokad wałków które zakłada się z drugiej strony kół czyli od strony skrzyni, na kołach zębatych nie ma żadnych cech, tylko na wale korbowym ale to już wiesz, tak że czeka Cię zakup blokad lub jeśli masz możliwość to pożyczyć od kogoś, co do pomysłu ustawienia luzów na pierwszym cylindrze to w ten sposób ustawisz ale to jest takie ustawianie na oko dokładnie tego nie ustawisz w ten sposób wałek ma prawie połowę swojej średnicy opcję zamknięty zawór więc nici z takiego ustawiania. Mechanicy którzy nie posiadają blokad ce*** ojejciujejciu! ***ą koła swoimi cechami co akurat u Ciebie jest robione ale nie wiadomo czy to są prawidłowe ustawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania