Skocz do zawartości

ustawienie rozrządu stilo 1.6


Gość zbigniews58

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę w sprawie ustawienia rozrządu w fiacie stilo 1.6 103km . Problem dotyczy tego czy w tym aucie mogę ustawić rozrząd po wymianie paska na znaki czy potrzebne są blokady . Jeżeli istnieje jakaś możliwość proszę o schemat i ewentualne porady . Dodam że auto straciło na mocy i zwiększyło się spalanie, ostatnio zaświeciła sie kontrolka silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli bez blokad nie ma opcji żeby ustawić rozrząd ?

Z tego schematu widzę że znak jest tylko na kole układu korbowego. Nasuwa się pytanie w jakim położeniu powinny być górne koła .

 

[ Dodano: 2013-10-12, 19:25 ]

Czy jest możliwe że przy stałej prędkości ( zapaliła się kontrolka- błąd silnika ) pasek mógł przeskoczyć i stąd te objawy, a przy okazji nic w silniku się nie posypało ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez blokad nie ma opcji żeby ustawić rozrząd ?

Większość ludzi robi bez blokad.

 

Z tego schematu widzę że znak jest tylko na kole układu korbowego. Nasuwa się pytanie w jakim położeniu powinny być górne koła .

Jak PRZED demontażem paska ustawisz sobie cechę na wale, to zobaczysz jak wygląda góra. Opcje są 2:

1. będą cechy na kołach i na silniku

2. będą otwory na włożenie blokad (z reguły wystarcza śrubka o odpowiedniej średnicy lub jakiś pręcik stalowy)

Tak więc nie ma żadnej większej filozofii.

 

Czy jest możliwe że przy stałej prędkości ( zapaliła się kontrolka- błąd silnika ) pasek mógł przeskoczyć i stąd te objawy, a przy okazji nic w silniku się nie posypało ?

Owszem, mogło się tak zdarzyć. Ze 2-3 ząbki spowodować mogą anomalie w pracy silnika, ale jeszcze zawory z tłokami się nie spotykają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawości dopytam :) czy prawdą jest, że pasek prędzej przeskoczy przy uruchamianiu silnika niż przy samej jeździe?? Spotkałem się z teorią, że podczas jazdy pasek prędzej pęknie niż przeskoczy. Nie wiem na ile to prawda więc pytam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu osłon ustawiłem wał korbowy na znaki górne koła nie zgrywają sie względem narysowanych kresek - auto u poprzedniego właściciela miało wymienianą głowicę wiec dochodzę do wniosku że rozrząd musiał być źle ustawiony poprzednio( ktoś porysował sobie kreski na kołach ). Widać że kreski przesunięte są względem siebie o około dwa zęby . Następny problem polega na tym że nie ma otworu w kołach do wprowadzenia blokady ani nie ma znaków na silniku . Czyżby tylko serwis ?? Blokady są na allegro ale w kosmicznych cenach więc kupować na wymianę paska nie ma sensu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć pasek, ustawić koła względem siebie na znaki, złapać trytytkami solidnie, wał na znaki, poskładać rozrząd i RĘCZNIE wykonać 2-3 obroty zgodnie z kierunkiem pracy silnika. Jeśli pójdzie bez jakiegokolwiek oporu, to można bez składania obudowy i innych odpalić na chwilę.

Ułatwi pracę wykręcenie świec, które będą stawiały opór przy kręceniu i ciężej będzie wyczuć ewentualny opór jakby jakimś cudem źle rozrząd się złożyło.

 

W kwestii blokad: ja często korzystam ze szczypców morse'a tych co da się zablokować ściśnięte. Można złapać koła rozrządu ze sobą, te szczypce spokojnie się tyle rozszerzą.

 

stanley-szczypce-morse-a-177mm-7-szczeki-zaokraglone-0-84-808.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mówią na znaki masz na myśli te kreski porysowane przez kogoś ?

 

[ Dodano: 2013-10-13, 11:59 ]

Pierwszy raz się spotkałem z tym że koła wałków rozrządu nie mają żadnych znaków jest tylko oznaczenie który jest wydechowy a który ssący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania