Skocz do zawartości

opel zafira elektryka


Gość zbigniew007

Rekomendowane odpowiedzi

pilnie potrzebuje pomocy mam roblem z światłami do jazdy dziennej wcisne hamulec to mi gasną . jeszcze jedno po podpieciu gniazda przyczepki to jak włącze kierunek lub stop to nie działają i gasną nawet w samochodzie prosze pilnie o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuje pomocy mam roblem z światłami do jazdy dziennej wcisne hamulec to mi gasną

 

napisz więcej danych jak są światła dzienne podłączone i do czego.

 

a co do gniazda przyczepy to w lewym schowku jest ukryty moduł przyczepy tam szukaj przyczyny usterki ja miałem mój moduł zalany wodą a co za tym idzie cały druk został skorodowany i miałem problem z kierunkami, jak włączysz kierunkowskazy to w bagażniku będziesz słyszał cykający przekaźnik to ten element jest właśnie modułem przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła dzienne są podłączone czarny - , żółty postojówka plus, czerwony jest podłączony pod jedno z pięciu pinów podejścia do silniczek wycieraczek 4 od lewej(czarny) a dodam jeszcze jedno wcześniej po wciśnieciu stopu to tylko przygasły te światła a jak trzymałem hamulec tosie swieciły a dziś jak wcisnołem hamulec to zgasły całkiem jak puszcze hamulec to działają a co do tego haka to ja już wcześniej zrobiłem tak ze kierunki i stop wziołem z lamp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo montuje się to w ten sposób: czarny - stała masa, czerwony - stały plus, żółty - plus po stacyjce. Większość dziennych tak właśnie się podłącza. Ale wycieraczki w tym interesie to mistrzostwo... Nie wiem co autor miał na myśli, ale to najdziwniejszy sposób jaki miałem okazję poznać.

Plus po stacyjce można łatwo dostać. W zasadzie nie po stacyjce, tylko po uruchomieniu silnika. Alternator ma z tyłu 2 śrubki: na klucz 13 z grubym kablem biegnącym do aku i na klucz 10 z cienkim biegnącym do kontrolki ładowania. Jeśli nie pracuje, to na cienkim nie ma napięcia. Jak silnik zapala to alternator pracuje i na tym przewodzie pojawia się plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli zastosuje czerwony plus na stałe a żołty plus po stacyjce to po włączeniu świteł krótkich to światła do jazdy dziennej sie nie wyłączą a powinny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najpewniejszy sposób: czerwony i żółty do plusa stałego, a czarny do plusa z pozycyjnego. Jeśli pozycyjne będą wyłączone, to żarówka zapewni dopływ masy, a jak włączysz pozycyjne, to dzienne z oby stron będą mieć plus, czyli zgasną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak podłączyć światła do jazdy dziennej już wiemy, kwestia tego że hamulca, przychodzi mi tylko na myśl jedno albo są żarówki źle włożone ze świateł stop że przekazują napięcie na postój który nie powinien w tym czasie świecić, lub masz tam coś zagrzebane z tym hakiem bo piszesz że hak masz podłączony pod żarówki tylnych lamp napisz czy masz tam jakiś moduł czy tak to podłączyłeś bo moduł musi być w starszych modelach starczy na kierunkach w nowych już na wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego grzes997 ja kupiłem ten samochód 3 miesiące temu gość który kupowałem go od niego to mówił ze jak go sprowadzał z niemic 2010 to te auto już miało hak nie wiem czy ma modół dziś go poszókam mówisz ze jak włącze kierunki to go znajde powinien cykać jak przerywacz . jeszcze jedno mi mi gasną ledowe światła do jazdy dziennej które zamontowałem jak wcisne hamulec . jeszcze jedno czy jak jest ten modół to może on roboić zwarcie i czy można go wyżucić dodam jeszcze że choć kierunki i stop są podpięte pod lampy to jak podłącze przyczepke i włącze kierunek to pokazuje sie ikonka hak

 

[ Dodano: 2013-10-11, 07:51 ]

kolego ArKos moim zdaniem TWOJE podłączenie świateł do jazdy dziennej jest śmieszne jak podłącze te dwa kable pod stały plus a czarny pod plus na żarówce to w jaki sposób bede wyłańczał te światła na noc { ODPINAJĄC KLEME ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania