Skocz do zawartości

amortyzatory gazowe czy olejjowe co wybrać


Gość sebik2345

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam samochód marki renaul 19 od pewnego czasu zauważłem stukanie na tylnym kole od strony kierowcy jak się omkazło po rozebraniu to wina amortyzatora znalazłem takie na allegro rok mojego samochodu to 92,link do tego co znalałem,za duzo bym nie chciał wydac

ale tez zeby troche pochodziły bo z tego co słysze to niedlugo i na przodzie bedzie to samo bo na dołakach juz zaczyna dobijac ale jeszcze nie stuka,z tego co wiem to lpiej wyminieać parami,te co znalazłem to mają chociaż 2 lata gwarancjii niby tanie ale moze są cos warte?

http://allegro.pl/amortyzator-amortyzatory-gazowe-renault-19-tyl-i3498853226.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chiński shit podłej jakości.

http://allegro.pl/amortzatory-tyl-sachs-olej-4-drazki-renault-19-i3572216633.html

Tu markowy Sachs w wielu koncernach stosowany na pierwszy montaż. Daj se spokój z chińskim gównem, toto nie warte nawet 1/10 ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup to chińskie badziewie. Potem ze 2-3 razy zapłać za demontaż i montaż, bo na gwarancji trza oddać. Twój wybór. Na badziewia stać bogatych ludzi, a ci biedniejsi powinni szanować pieniądze i kupować dobre rzeczy.

 

nia mam tyle kasy na inwestowanie w te co odałeś

To kup rower, jest tańszy w utrzymaniu.

Różnica w cenie to 11zł na sztuce czyli 22zł na komplecie. Jeśli masz umrzeć z głodu, to nie chcę mieć Cię na sumieniu. Dla jasności - należy wymieniać parami.

 

Komiczne. Auto jest, na ubezpieczenie jest, na paliwo jest, ale 22 zeta stanowi problem nie do przejścia? Nie rozumiem takich ludzi, którzy wychodzą z założenia

czy est sens inwestowac w ta maszyne az takiejkasy
kiedy "aż taka kasa" to 22 złote czyli 4 litry benzyny... Pewnie w ramach oszczędności prezerwatyw używasz po kilka razy, bo czy jest sens w to inwestować?

Sory za zjadliwą dygresję, ale argumenty masz delikatnie mówiąc kiepskie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety ArKos ma rację... sam kiedyś zaryzykowałem SLR ... po 3 miesiącach się zje**ły... :/

 

Co do rodzaju - zasada jest jedna -> olejowe amory łagodniej wybierają dziury - auto jest wygodniejsze ale bardzie jsie przechyla na zakrętach. Gazowe są sztywniejsze ,auto pewniej się prowadzi i mniej przechyla ale bardziej boli na dziurach :) także ten wybór jest indywidualny :)

 

Także 22zl to nie jest jakaś tam katastrofa :) ... Czy jest sens pakować? .... To jest śliski temat... ja zawsze ładowałem w auto kierując się zasadą - jak dbasz tak masz - a niestety większość ludzi ściąga sobie do domu padło za 300 euro, do zabicia i potem wala nam się tego śmiecia poi drogach od groma :/...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

No niestety, ale ja nie podzielam powyższych opinii.

 

Założyłem w zeszłym roku 3 komplety SRL, jedna osoba zaraz po wizycie u mnie pojechala na trzęsiawki i wyszlo przód 80%, tyl 75%. Po roku uzytkowania spadlo nieznacznie.

 

Jestem ciekawy w czym miałyby być lepsze sachsy za 11zl wiecej. Bo sie nazywa sachs czy ze sa drozsze o 11zl?!

 

sam kiedyś zaryzykowałem SLR ... po 3 miesiącach się ***ojejciujejciu! ***..y...

 

Jesli juz piszesz cos takiego to dopisz z łaski swojej co sie stało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz piszesz cos takiego to dopisz z łaski swojej co sie stało?

 

Ależ proszem bardzo :) - jak działa amor gazowy to wiadomo - ciśnienie gazu wypycha tłoczysko do góry. Po 3 miesiącach zaczęło strasznie bujać autem z przodu po prawej stronie - po demontażu okazało się że tłok w wkładzie można łapą przesuwać w górę i dół - i to dość łatwo - tłok oczywiście już sam się nie wysuwał do góry :( - gwarancji mi nie uznali - aczkolwiek kosztowały 55zł/szt - myślałem że chociaż rok prześmigają... z drugiej strony tylne amory (też gazowe - 35zł/szt - do vectry) - o dziwo hasają do dziś - co prawda trochę buja ale jeszcze się trzyma :)

 

Co do ceny czy marki - te sachsy z aukcji są akurat olejowe... może dlatego cenowo tak to wypada. :niepewny:

Z tańszymi podzespołami różnie bywa - zależy jak się trafi... przykład czujnik wałków rozrządu do XEV - najtańszy zamiennik Toprana działał - droższe już nie - i żeby było śmieszniej miałem wrażenie że zbierał się lepiej niż gdy wsadziłem później Orgi używkę :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania