Skocz do zawartości

Świece do "lpg"


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Mam zagwozdkę...

 

Jakiś czas temu wymieniłem świece, niestety poleciłem zakup ojcu i kupił NGK france... Jak kupił to wkręciłem. Po numerach zgodne z zalecanymi.

 

Ogólnie silnik pracuje niby normalnie. Ale bardzo mnie denerwuje jak się wkręca z wolnych obrotów:

- bez obciążenia przy powolnym gazowaniu jest ok, kiedy z wolnych dam pół pedału to zatelepie jakby na którąś nie palił. Wystarczy dać ciut ponad 1000obr/min i tego nie ma.

- przy gwałtownym ruszeniu potrafi tak zamulic motor ze az delikatnie strzeli. Po chwili zaczyna ciągnąć jak wsciekły. Jak ruszę gwałtownie z 1500obr to odrazu sie wkręca.

- pod obciążeniem raczej nieodczuwalne, bo rzadko obroty spadają poniżej 1000

 

Bardziej to odczuwam na gorącym silniku. Na benzynie tego nie ma pewnie dlatego że benzyna mniej wymaga od ukł zapłonowego. Zmniejszyłem przerwę z 0,9 na 0,8 ale dalej to czuję. Świece mają właściwy kolor i wszystkie znaki wskazują ze mieszanka jest odpowiednia.

 

Do mojego silnika zalecane są wg boscha WR7DC lub WR8DC, oraz jakieś FR.... Te ostatnie wykluczam bo są na klucz 16 (moje sa na 21).

 

Nie wiem co teraz kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to świece do LPG powinny mieć wyższy współczynnik ciepłoty, wiadomo przecież że LPG jest paliwem o wyższym stopniu oktanowym a co za tym idzie i temperatura spalania jest wyższa, może tu tkwi problem, choć ja jeżdżę na świecach zalecanych przez producenta samochodu to nie mam żadnych problemów ze spalaniem czy też z jazdą i nigdy nie wkręcałem świec zalecanych do LPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Przerwa na nowej swiecy wyjętej z pudełka wynosi 0,9, po zmniejszeniu jest lepiej ale dalej odczuwalne. Zwiększenie przerwy raczej jeszcze pogorszy, tak mysle. Z tego co widzialem to swiece dedykowane do LPG maja przerwy nawet 0,6

 

Jak na mój gust to świece do LPG powinny mieć wyższy współczynnik ciepłoty

 

Czyli Bosch WR8DC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Do wrzesnia 94 były WR7DC, od października 94r wkładali WR8DC. Ja mam 94, ale nie mam pojecia jaki miesiąc, wg vinu wychodzi ze rocznikowo 95... Od 96 ładowali do wszystkich silników opla dwuelektrodowe i zeby nie pomylic w przypadku mojego silnika to w glowice wstawiali rurki osłonowe zeby nie wkrecic swiec jednoelektrodowych (kazde x16szr takie ma)

 

Dziś jezdziłem troche, na zimnym nie ma klopotu, na gorącym sie zaczyna, chwilami ewidentnie nie pali na ktoreś garki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Kupiłem i załozyłem iskry wg numeru dla tych powyzej 96r (dwuelektrodowe) i mu przeszlo. Stare swiece nie mialy widocznych uszkodzen, kolor idealny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w moim przypadku Ja nie kombinowałem, zalożylem takie jak fabryka przewidziała. Z resztą w zakldzie LPG gdzie zakładałem gaz powiedzieli ze aby zakladać jak producent zalecił. Na 1 elektrodowych (gdzie praducent pakuje 2 elektrodowe) silnik wariuje komputer odczytuje nie prawidlowe dane. Nie kazali zakladac takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania