Skocz do zawartości

Czujnik zużycia klocków hamulcowych ,Opel Vectra B


Gość dareoras

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze świecącą kontrolką czujnika zużycia klocków hamulcowych. Po wymianie klocków wymieniłem także czujnik na nowy. Po zamontowaniu zapaliła sie kontrolka czujnika. Wcześniej, nawet przy mocno zużytych starych klockach, stary czujnik nie powodował zapalenia się kontrolki. W czym tkwi problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki producent. Czujnik był zapakowany oryginalnie w worek foliowy, z naklejką z kodem kreskowym i numerem - myślę, że numerem czujnika: 62-38-388 DE - 30. Takie jest oznaczenie. Na razie mam wsadzony stary i kontrolka nie świeci. I chyba tak zostanie do następnej wymiany klocków. Zresztą tak po prawdzie , klocki sprawdzam min. 2 x w roku - przy zmianie kół zima/lato. Czasami jak trafi mi się wymiana oleju w serwisie, to też zapuszczam " wgląd na podgląd ". Tak, że mam kontrolę nad zużyciem. A ten nowy/uszkodzony/?/ zostanie mi na pamiątkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego, nazwijmy to producenta - większość czujników jest już fabrycznie w pudełku uwalona

 

mam wsadzony stary i kontrolka nie świeci.

 

I wszystko jasne. Masz nauczkę o prostej i niekomplikowanej treści: NIE KUPOWAĆ BYLE GOOWNA lub też NA NAJTAŃSZE RZECZY STAĆ TYLKO BOGATYCH bo trzeba i tak iść i kupić następne... :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Krhid,

 

Moje cuda jezdzą odkąd pamietam na czujnikach temp topran i nigdy nie bylo kłopotu. Odpalają zawsze, spalanie jest w normie a i podglądane kompem zachowują sie normalnie. Co nie zmienia faktu ze np sprzegła np kager nie kupie (topran nie robi sprzegieł)

 

Podejrzewam ze firmy które Ty polecisz przez innych zostaną uznane za szajs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej, nawet przy mocno zużytych starych klockach, stary czujnik nie powodował zapalenia się kontrolki. W czym tkwi problem?

 

Dlaczego nie świeciła????

 

 

Na razie mam wsadzony stary i kontrolka nie świeci.

 

I może nie zaświecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania