Skocz do zawartości

Wielki dylemat - albo jedno albo drugie, ale nie wiem co...


ArKos

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat straszny. Rozeznaję rynek powoli, bo po nowym roku chciałbym kupić auto.

Moje myśli krążą wokoło Vectry C kombi oraz Zafiry B.

Z założenia albo benzyna, albo 1.9cdti, inne diesle odpadają.

Teraz dylemat:

- Vectra C kusi silnikami... 2.8v6 turbo 250kM to dla mnie poezja i bajka. Jedzie jak zła, spalanie jest akceptowalne i nie doprowadzi do ruiny

- Zafira B kusi przestrzenią i wygodą... fajny silnik czyli 2.0 turbo był tylko w OPC, a te są w okolicy 30k wzwyż

 

Chcę rocznik 2006-2007, najlepiej w okolicy max 25.000zł ale w ostateczności wypruję żyły i wydam 27.500.

 

CO?

VECTRA CZY ZAFIRA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kombi w VC jest przepastne. Jeździłem trochę zafirką po Hiszpanii i pozycja za kółkiem mi nie podpasowała.

Jeżeli chodzi o CDTI to 16v lubi pływać w oleju, silniki te bardzo mocno się pocą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bociany :P Po prostu często brakuje mi miejsca w aucie jak gdzieś jadę. Astra G kombi nie jest autobusem i drażni mnie, jak mam kombinować jak co upchać. No i pies...

Poza tym zdarzyło mi się, że musiałem 2 razy obracać bo nie byłem w stanie kompletu osób zabrać, a tak te 2 fotele uratowałyby sytuację.

Dlatego Zafira mi się wydaje lepsza objętościowo. Choć wiem na pewno, że trakcja i prowadzenie lepsze będą w VC. No i te silniki v6 turbo, na które jestem chory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli decyzja już prawie podjęta :mrgreen:

 

Jak już kupisz Zośkę od razu szukaj sprężyn, bo w tym aucie buja, jak łeb u wuja ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłem decyzji. Decyzja jest podjęta, że albo to albo to.

Łamałem się na początku... W grę wchodziło również to:

 

Chrysler_Grand_Voyager_front.jpg

 

Trochę zszedłem na ziemię jak pooglądałem ceny grubszych części. O ile eksploatacyjne to śmiech na sali, o tyle inne przyprawiają o zawał... drzwi suwane ponad 1000, skrzynia 2000, jakieś grubsze elementy to kwoty 4-cyfrowe, a to mi nie pasuje. Auto przepastne na maxa i bije na łeb cokolwiek na rynku, ale nie zamierzam ryzykować. Zostaję przy Oplu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania