Skocz do zawartości

Jakie wybrac tarcze hamulcowe na przód?


Gość pazdzioch

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pazdzioch

Witam, na ostatnim przeglądzie szanowny Pan powiedział, ze z klocki hamulcowe z przodu juz umierają . Wiec wybrałem sie za wymiane klocków ktore wczesniej nabyłem w cenie dobrej flaszki, sa to klocki TRW GDB3227. Po zdjeciu klocków zrobiłem przegląd tarcz, i jak sie okazało tez juz nie sa w najlepszym stanie, tym bardziej ze od środka zrobił sie rant i nie rowno sie docierały co było widac nawet na starym klocku. Jakie tarcze wybrac ? myśle nad zakupem tarcz BREMBO oraz rozważam zakup tarcz ROAD HOUSE http://www.tarczehamulcowe.pl/10201-tarcze-hamulcowe-przednie-roadhouse-668110.html , kiedyś ktoś mi polecał te tarcze, sam w starym samochodzie miałem klocki RH i nie narzekałem, ale nie wiem jak jest z tarczami w praktyce. Przeglądałem też allegro i znalazłem w dobrej cenie ZIMMERMANY http://allegro.pl/tarcze-p-zimmermann-nissan-almera-tino-qx-280mm-i3349448095.html może nad nimi tez warto pomyslec ?

 

 

 

Różnica w cenie miedzy Brembo a RH wynosi 30 pln na komplecie.

 

Może ktos cos poleci lub doradzi w tym temacie

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikoda w porównaniu do Zimmermana to szmira.

Poza tym ostatnio natknąłem się na zdjęcia tarcz, które popękały po kilkunastu tysiakach przebiegu. I to w różnych markach.

 

pekniecie.jpg

 

DSCF9114.JPG

 

Tarcze z serii GT czyli nacinane/nawiercane. Przebieg niespełna 20kkm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w tych pieniążkach nie ma się co zastanawiać ;)

 

Ciekawe to pęknięcie... dostały mocno w pędzel a potem wjechał do wody czy przy normalnej eksploatacji to się stało? :niepewny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mikoda GT, mikoda GT jest nacinana i nawiercana,

po drugie mam takie tarcze przejechalem już 30 tyś na nich i nic ale to nic się nie dzieje z nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To JEST Mikoda. Zobacz na ich stronie ofertę - możesz kupić nawiercaną, nacinaną i nacinaną+nawiercaną - proszę:

 

Wersja :

 

108.48 zł podstawowa

 

128.18 zł malowana

138.48 zł malow.+nacinana

157.68 zł malow.+wiercona

157.68 zł malow.+nacin.+wierc.

 

Wszystko zależy od klienta. To jest z ich strony: http://www.mikoda.pl/sklep/2639,AUDI-A6-Avant--4B--C5--1-8-T--110kW-150KM-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mikodę da radę kupić nawet gładką :P ...

 

Czy to tarcze sportowe ? ... Może z nazwy ;) ... dla mnie to tarcze cywilne o usportowionym wyglądzie ;) ... tak czy inaczej hamują lepiej niż cywilne ale do sportu powinno się brać coś lepszego ;)

 

Na forum Alfy też był poruszany temat o pękaniu mikod/bozarto ... także nie jest to odosobniony przypadek... ale przy normalnym traktowaniu spisują się całkiem dobrze :)

 

Aczkolwiek jeśli można dostać np. Zimmermany za dobre pieniądze to nie ma co się zastanawiać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania