Skocz do zawartości

Astra G x14xe problem z niewłaściwą pracą silnika


Gość pdabro

Rekomendowane odpowiedzi

Sygnał spada na ułamek sekundy do 0mV i wraca do oscylowania w granicach 500 mV... Widoczne na filmiku na youtubie w linku w moim pierwszym poście.

Proszę o zerknięcie w okolicach 50 s... Czy to jest możliwe wskazanie czy może jakiś błąd (uszkodzenie sterownika)? Czy takie wartości sondy skutkowałyby właśnie opisywaną w moim przypadku pracą silnika? Czy podczas pracy na LPG sygnał z sondy nie jest w jakiś sposób emulowany i wskazania z sondy są pomijane wtedy na LPG nie powinno być problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć czujnik wału i dokładnie go wyczyść, zbierają się na nim drobne opiłki które mogą zakłócać jego pracę, a jak już go wyciągniesz możesz spróbować wyczyścić koło koronowe na którym tez zbiera się syf, nie wiem Arek czy pamiętasz ale takie objawy były już opisywane na przykładzie mojej Omegi i TIS podpowiedział właśnie o czyszczeniu czujnika i koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyczyściłem koło na wale i czujnik. Nie widać było tam opiłków. Nie dało to niestety żadnej poprawy. Od ostatniego mojego postu wymieniłem sondę lambda faktycznie była zużyta, TPS, silniczek krokowy, cewkę. Jednak nie udało się wyeliminować problemu. Nadal występuje "kangurzenie". Załączam link pokazujący pracę silnika podczas przyśpieszenia do ok 3k obrotów z "toczenia" się na jedynce. Ewidentnie w momencie puszczenia nogi z gazu obroty schodkowo spadają.

 

 

[ Dodano: 2013-12-07, 14:55 ]

Zauważyłem dziś, że na niepracującym silniku, na włączonym zapłonie w parametrach odczytanych poprzez OBD2 widnieje "engine load 4%". Czy jest to poprawna wartość??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proponuję zdemontować przepustnicę i poddać ją gruntownemu czyszczeniu łącznie z wszystkimi otworami bocznymi które się dosyć często zapychają, może tam tkwi przyczyna usterki.

Tu masz filmik jak to zrobić na przykładzie innego modelu ale konstrukcja jest ta sama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania