Skocz do zawartości

stukanie przy skręcie


Gość ewas

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna przy skręcie w prawo jest jakieś dziwne stukanie podczas jazdy prosto nic się nie dzieje samochodu nie ściąga i wszystko jest ok proszę o podpowiedź co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 500 zł to przesada wg mnie w tym oplu :) sadzę że do 200 zł przegub kupisz - robocizna jakieś 70 - 100zł. Co do samej usterki to potwierdzam najprawdopodobniej przegub zewnętrzny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 200 zł przegub kupisz

http://moto-kar.otwarte24.pl/438,PRZEGUB-ZEWNETRZNY-OPEL-ASTRA-G-VECTRA-B-1416-17-TD-OP810A-E

http://sklep.tomiicars.com.pl/2043,przegub-kola-zewnetrznego-opel-374175.html

 

ale można też:

http://sklep.dixi-car.pl/przegub-p-5706.html

 

Nie pisz że coś jest przesadą, bo można kupić badziew za grosze ,który rozleci się po roku, ale też można kupić drogi oryginał. Można zapłacić Panu Mietkowi 5 dych za fatygę, a można zrobić to w dobrym warsztacie za 200.

 

Robocizna w każdym kącie Polski kosztuje inaczej.

 

Porównaj sobie ceny usług w Wawie z cenami regionów, gdzie bezrobocie sięga 30%, to skojarzysz o czym mówię. U mnie na wsi za tą samą robotę niektórzy wołają 100% więcej, bo mają renomę i zapisy na swoje warsztaty. Niekiedy czeka się po 2 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok co do tego, że można kupić badziew to wiem dlatego cena około 200 zł wydaje mi się lepsza pod względem " lepszości " tego elementu niż np ten przegub za 60 zł. Co do samej wymiany tzn jej kosztów to jeszcze nie spotkałem się z ceną przekraczającą 100zł ( a w łodzi bezrobocie nie jest takie niskie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wiesz lepiej. Niech będzie po twojemu. Ja już usłyszałem za wymianę reperatury błotnika + progu + lakierowanie w akrylu 1000zł za stronę. Astra F... A znajomi słyszeli drożej. jakie są realia każdy wie - próg 60zł, reperatura 40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w różnych częściach PL różnice w cenach nie raz są katastroficzne... u mnie za wymianę przegubu trza liczyć ok 50 - 70zł plus części... ;-)

 

Przegubu oczywiście nie musisz brać najdroższego ale z drugiej strony też nie warto brać najtańszego... także załóż z góry że przegub wyjdzie ok 100-140zł :) ... a i broń boże nie daj sobie wmówić że możesz pójść na szrot i kupić używany przegub... możesz trafić dobrze a możesz trafić gorzej niż masz... także w przypadku używek to, przynajmniej moim zdaniem, proszenie się o większe problemy :crazy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania