Skocz do zawartości

zafira nie odpala


Gość mysiak5

Rekomendowane odpowiedzi

moja zafira z dnia na dzien przestala odpalac. w piatek przestawialam ja w inne miejsce i wszystko bylo ok, w sobote rano juz nie odpalila. czesty problem jaki mialam to ze wariowala na obrotach, i w gore i w dol. a przy wrzuceniu na luzu lub zmiany biegu obroty spadaly do tego stopnia, ze auto gaslo w czasie jazdy. ktos mi kiedys powidzial zebym wyczyscila przepustnice, ale nigdy tego nie zrobilam. blagam pomozcie, co to moze byc?? p.s. akumulator jest ok i niedawno wymienialam swiece. dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić tak od razu przyczynę, tych może być wiele, na sam początek wypadałoby podłączyć pod komputer i sprawdzić czy nie ma jakiś błędów, chyba że masz komputer pokładowy ( w zafirach powinien być ) to na nim może być pokazany błąd o ile taki występuje. Dalej idąc należy sprawdzić czy jest w ogóle iskra, może gubił iskrę na cylindrach to wyjaśniałoby falowanie obrotów, z innych przyczyn przepustnica jak najbardziej może być winowajcą, czyszczenie jej nie zaszkodzi, warto tez sprawdzić filtry powietrza, paliwa idąc tropem paliwa to można sprawdzić tez czy paliwo w ogóle dochodzi do listwy wtrysku, czy pompa pracuje, to tak tyle w skrócie i na początek wg mnie oczywiście jak gdzieś zrobiłem błąd to niech mnie ktoś poprawi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat moja wersja komutera pokladowego nie posiada. filrty sprawdzone i sa ok, pompa paliwa dziala. kiedy to sie stalo i probowalam odpalic, tak jakby lekkozaskakiwalo ale nie chciala wskoczyc na obroty wogole. z gazem do podlogi tez probowalam, nie chce zaskoczyc ( jesli rozumiecie o co mi chodzi, jakby chciala a nie mogla).. a co do paliwa, to jeszcze przy probie odpalania bardzo zalatuje benzyna..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo DIS czyli cewka zapłonowa albo pompa paliwa daje za słabe ciśnienie.

Pytanie o gaz w podłodze spowodowane było tym, że jeżeli EGR powiesi się w pozycji otwartej, to bez gazu nie zapali ale z gazem w podłodze musi zapalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co chodzi :) może być to faktycznie przepustnica, warto tam zobaczyć, przeczyści przepustnice krokowy, przyczyna może tez tkwić w zaworze EGR, można go wyczyścić, ewentualnie całkiem wywalić i zaślepić miejsce po nim i wtedy sprawdzić czy odpali. A nie świeciła się gdy auto jeździło żadna lampka awarii silnika itp???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna lampka w czasie jazdy sie nie palila. jeszcze troche tam podziobe, zobacze co sama dam rade zrobic i zobaczymy. dzieki za wszystkie sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie całkiem wywalić

Nie wolno tego zrobić. To EGR elektroniczny i będzie wywalać błędy. MUSI być wpięty fizycznie w instalację i ECU musi go widzieć.

 

przeczyści przepustnice krokowy

x18xe1 oraz z18xe ma przepustnicę zintegrowaną z krokowym. Nie wyobrażam sobie, w jakim podłym stanie musiałaby ona być, żeby auto nie odpalało. Poza tym stopniowo pojawiałby się problem albo niestabilnych obrotów albo trudności z rozruchem, ale nie z dnia na dzień. Osobiście wykluczam przepustnicę. Obstaję przy DIS albo pompie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na EGR-a z objawów jakie były opisane w pierwszym poście tak właśnie zachowuje się samochód z otwartym EGR-em trzeba go wyjąć zaślepić profilaktycznie i próbować odpalić, czasem te samochody potrafią zaszaleć miałem parę przypadków gdy podobny samochód a dokładniej Opel Astra G nie chciała zapalić, ale tak jak wcześniej pisali koledzy gaz do dechy i ostre kręcenie czasem połowa gazu starczyła by silnik z trudami zaczął kręcić własnymi siłami, nie wiem dlaczego tak się dzieje, wszystko jest ok a nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania