Skocz do zawartości

corsa c - wchodzi tylko 3 i 4


Gość o1843167

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodziła się skrzynia, wchodzi tylko bieg 3 i 4 . Z tego co wyczytałem padł mechanizm zmiany biegów a dokładniej plastikowa część tego się wyrobiła. Jak zabrać się do wymiany tego elementu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest prosta wyjmujesz bolce i wymieniasz plastikowy łącznik w przegubie, a żeby wyjąć bolec trzeba w jednym miejscu nacisnąć i wychodzi a dokładnie ten haczyk który widac na zdjęciu

 

PB245225.JPG

 

a tu masz sam mechanizm z rozłączonym mechanizmem i plastik który musisz wymienić jest to zaznaczone górną strzałką

PB245210.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie trzeba rozkręcać skrzyni ? Chcę wymienić cały ten mechanizm bo tak chyba tylko są sprzedawane, nie sam plasticzek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są całe zestawy naprawcze a psują się tylko plastiki co wymienisz to Twoje a najczęściej pęka lub wyskakuje taki łącznik z przegubami kulowymi i to on jest odpowiedzialny za brak biegów o jakich piszesz.

To coś czarnego na zdjęciu i pewnie u Ciebie wyskoczyło z jednej strony

Mech_corsa_c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut roboty i załatwione . Okazało się , że wyskoczyło cięgno , łącznik plastikowy.

 

Usterka usunięta . Dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś czarnego na zdjęciu i pewnie u Ciebie wyskoczyło z jednej strony

 

Przecież pisałem na ten temat ale nic się nie martw znowu wyskoczy i z całego zestawu ten właśnie element starczy wymienić a stary sobie zostaw w przyszłości zrobisz z dwóch uszkodzonych jeden sprawny ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Gdzie jest ten mechanizm? W sensie od dołu auta/góry, lewa/prawa... mam podobny problem więc spróbuję zerknąć jak stan owego mechanizmu u mnie wygląda.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, znalazłem. Byłem swego czasu w serwisie - jak naprawili to 2mce przetrzymało. Potem to samo. Zaczęli opowiadać bajki, że tarcza sprzęgła, że rozszerzalność cieplna itd. Słowem bajki straszne.

 

U mnie czarny plastikowy element wygląda na wymieniony (jest czysty) ale i tak spadł z metalowej główki (i gumowej podkładki). Spadło z części z prawej strony czarnego plastiku (patrząc z góry od przodu auta ta główka jest z prawej strony). Jeśli dobrze dedukuje to jest to ta strona -> http://i.imgur.com/eM1aNAW.png

 

Wymieniać całe ustrojstwo (to już jakiś mechanik/serwis) czy po prostu dać kawałek drutu by to nie spadało i wystarczy?

 

Swoją drogo wymieniony plastik spadł z główki to jakiś niedopasowany czy wyrobiona główka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania